Skip to Content

Rüyada Evsiz Kalmak

Bir insan için gerçek hayatta evsiz kalmak ne anlama geliyorsa rüyasında evsiz kaldığını gören kişi için yapılan tabirler de aşağı yukarı aynı şer kapılarına çıkmaktadır. Ancak bu olumsuz durumlar rüya sahibinin kalbinin kötü oluşundan değil sadece bir ömürlük misafir kabul edildiğimiz bu dünyada Allah’ın kulunu sınaması üzerine yaşanacaktır. Bu durumlarda şükretmek, sabretmek ve kanaatkarlık çok önemlidir. Rüyada evsiz kalmak, özellikle kişinin maddi yönden zarara uğrayacağı günlerin başlangıcı olarak kabul edilir.

Sadece maddi yönden değil manevi yönden de bir bunalım dönemini işaret eden rüyada evsiz kalmak durumu kişinin aile ve sosyal çevresi tarafından ilgisiz kalacağına, çoğunlukla dostlarından ayrı düşeceklerine yönelik de işaretler taşır ve bu tür rüyalar genellikle bu şekilde tabir edilirler.

Rüyada Evden Kovulmak

Rüyada kişinin her zaman döndüğü evden yoksun kalması ailesini yitirmesi, işsiz kalması ve sosyal açıdan yalnızlaşması olarak kabul edilir. Bu noktada bu olumsuz durumların ne kadar süreceğine ilişkin bir yorum bulunmasa da kaynaklar rüyasında evsiz kalan kişinin gerçek hayattaki rahatsız edici durumlara geçici olarak maruz kalacaklarını öngörmektedir.

Rüyada evden kovulmak kadınlar için farklı bir yoruma da sahiptir. Özellikle evli kadınların eşlerinin ev dışında sakladıkları sırlar olduğuna da dalalet eder. Evliliğinde sıkıntıların arttığını gözlemleyen evli kadınların bu noktada bu rüyanın tabirine göre hamleler yapmalarının gerekliliği de artar.