Rüyada El Sallamak

Rüyada el sallamak birkaç şekilde tabir edilir. Bunlardan bir tanesi rüya sahibinin birini yolcu ettiği ve hasretle bekleyeceği manasındadır. Bir başka yorumu ise kişinin maddi olarak hedefleri olduğuna ve ulaşmak istediği bir seviye olduğuna dairdir. İslâm alimlerine göre el sallamak para kazanmak ve maddi güç sahibi olmak için çıkılacak bir yolculuğun habercisidir. Bir diğer rivayete göre ise el sallamak yeni başlangıçlar ve kurulacak yeni dostluklara alamettir. Eğer hazzetmediğiniz birine el sallıyorsanız bu rüya pek hayırlı değildir ve alınacak kötü haberler olacaktır. Bu rüyada hangi elinizi salladığınız da rüyanın yorumlanmasında önemlidir. Rüya sahibi eğer sağ elini sallıyorsa bu yakın çevresiyle ilgilidir. Çünkü rüyada sağ el yakınları, dostları, akrabaları, anne babayı ve kardeşi temsil eder. Bu kişilerle ilgili olumlu ya da olumsuz haberlere delalettir. Fakat kişi sol elini sallıyorsa, bu da kişinin malına veya kazanacağı paraya dairdir. Yani kişinin maddi kuvvetine işaret eden bir rüyadır. Sol elini salladığını gören kişinin maddi anlamda başarılar elde etmesi muhtemeldir.

Rüyada Sevgiliye El Sallamak

Rüyada sevgiliye el salladığını gören kişi hayatında biri varsa ona karşı sadıktır. Sevdiği insan gönülden bağlı olduğunu ve ona karşı büyük yanlışlara düşmeyeceğini gösteren bir rüyadır. Bir başka yoruma göre ise sevgiliye ya da eşe el sallamak hedeflere yaklaşmaya, sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.

Rüyada Ölmüş Birine El Sallamak

Rüyada ölmüş birine el sallamak pek hayırlı bir rüya olarak kabul edilmez. Bu rüya, kişinin daha çok dini yönüne dair bir işarettir. Dini yönü zayıf, Allah kelamından uzak, vazifelerine karşı mesuliyetsiz bir insanın varlığını ifade eder. Bu kişinin mevcut vaziyetinden derhal uzaklaşması ve Allah rızasını gözeterek yaşaması gerekmektedir.

Rüyada Bir Taşıta El Sallamak

Rüya bir taşıta el sallamak görülen taşıtın türüne göre tabir edilir. Mesela rüyasında bir uçağa el salladığını gören kişi sıkıntılar çekecek fakat bu sıkıntıların sonrasında feraha erecektir. Bir trene el salladığını görmek ise bir kişinin arkasında dağ gibi duracağını, ona kuvvet vereceğini anlatır. Bu rüyayı gören kişi de güç sahibi, dirençli, dayanıklı ve dirayetli bir kişi haline gelecektir. Otobüse el sallayan kişinin üstesinden gelmesi gereken mevzular vardır. Eğer kişi bir otobüsün arkasından el sallıyorsa, bu onun kıymet verdiği ya da gönül bağı olduğu birinden uzak düşeceği manasına gelir.

Rüyada Arkadaşa El Sallamak

Rüyada arkadaşına el sallamak kişinin ruh dünyasını anlatan bir rüyadır. Rüya sahibi alakaya, desteğe, derdini dinleyecek samimi bir dosta ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin bazı hatalarından döndüğüne ve pişman olup, daha doğru hareket etme azmi gösterdiğine işarettir. Bu yönelişinden sonra kişinin üzerindeki bereket artacak, helal para kazanacaktır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın