Skip to Content

Rüyada Duvak Takmak

Aşağı yukarı tahmin edileceği üzere rüyada duvak takmak bekar kızlar için kısmetin ve ardından evlilik ve nişanın habercisi olarak tabir edilir. Ancak kimi zaman bu rüyanın tabiri sözlenme olarak da karşımıza çıkabilir. Elbette her rüya yorumunda olduğu gibi görülen nesnenin ya da yaşanan bir olayın nitelikleri rüya tabirinin detayını ve seyrini belirler.

Eğer rüyada takılan duvak beyaz ve uzun ise yapacağı evliliğin uzun ömürlü ve sükûnet içinde geçeceği söylenir. Tam aksi yönde duvağın karartılı halde görülmesi problemli ilişkilere delalet eder; bunun yanı sıra duvağın parçalı ve yırtık şekilde takılması da halihazırda bir ilişki devam ediyorsa ayrılığa, yeni ve tertemiz duvak ise hayırlı bir kısmete delalet eder.

Rüyada Duvak Görmek

Rüyada duvak takmak kimi rüya tabirlerinde de çıkılacak hayırlı bir yolculuğa göre düşünülür. Özellikle bekar erkeklerin sevdikleriyle kavuşmasına ya da kız isteme etkinliğinin gerçekleşmesine yönelik yorumlanır. Bu tip rüyalara eren kişilerin hastalıklardan korunması daha kolay, borçlarını ödemeleri daha kısa sürede tamamlanır.

Elbette rüyadaki duvağın iç karartıcı bir renkte oluşu efkarın hüküm süreceği günlere gelindiğine dair de bir atıfta bulunabilir. Özellikle aile hayatındaki değişimlerin, iniş ve çıkışların yanı sıra aile içi ayrılıkların ve küslüklerin de bu rüya ile birlikte tabir edildiği de rivayet edilir. Rüyada duvak takmak gençler için aydınlık bir geleceğin de habercisidir.