Rüyada Dişlerin Düştüğünü Görmek

Rüyada bir kimsenin dişlerinin düşmesi akranlarından daha fazla ömrünün olmasına yorumlanır. Rüyada bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kucağında tuttuğunu gören kimsenin dişlerinin hepsi düşünceye kadar ömrü olur. Ve onun aile ve hane halkı çoğalır.

Bir kimse üst dişlerinin eline düştüğünü görse, eline mal geçer. Kucağına düştüğünü görse, erkek evladı olur. Yere düştüğünü görse müsibettir. Alt dişlerinin düştüğünü gören kimseye, keder ve üzüntü isabet eder.

Borçlu olan bir şahsın rüyada dişleri düşse, o kimse borcunu öder. Dişlerinden birkaç dişinin düştüğünü gören kimse, alacaklılarının birkaçının borcunu öder.

Bazı yorumcular, dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler.

On dişinin eline düştüğünü ve bunu bir bez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kızkardeşinden istifade eder.

Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır.

Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur. Eğer hamile kadın yoksa bozuştuğu erkek kardeşiyle veya bir yakınıyla barışır.

Dişlerinin düştüğünü ve yemek yiyemediğini gören kimse, fakirleşir. Bir şahsın acısız ve müdahalesiz dişlerinin avucu içine düştüğünü görmesi, o dişlerin sayısınca eline geçmesine yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Kişinin rü­yada dişlerinin düştüğünü görmesi, kendi akranlarından (yaşıtlarından) daha fazla ömrünün olduğuna (daha fazla yaşayacağına) işaret eder şeklinde tabir olunur. Rüyasında bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kuca­ğında tuttuğunu gören kişinin bu rüyası, onun bütün dişlerinin bir tane bile kalmayıncaya kadar yaşayacağına ve böyle bir ömür süreceğine ve ailesinin artacağına işarettir.

Rüyasında bütün dişlerinin düştüğünü ve gözünden kay­bolduğunu gören kişinin, kendi yaşıtlarının öleceğine ve aile efradının hastalanacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında dişlerinde hiçbir ağrı olmadan hepsinin birbiri ardınca döküldüklerini (düştüklerini) görmek, bu rüyası onun (rüya sahibinin) amellerinin (ibadetlerinin) kabul edilmeyeceğine işarettir. Eğer bu düşen dişler ağrı ve sızlayarak düşmüş olursa, o zaman tabiri, rüya sahibinin, evinde bulunan bazı eşyanın gideceğine (zarar geleceğine) ve bu eşyanın elinden çıkacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (14)

Mehmet avci

Selamın aleyküm kolay gelsin dun gece ruyamda ust disimi kaldiriyirdum ama kan gelirmiyirdu bu ne anlama geliyir bana sylermisin aile fertlerine sordun yakin bir akraba olecek dediler sizce dogru mudr bna en kisa zman da bilgi verseniz iiii olir

Birsen yucel

Ruyamda Arka disim düştü dişe bakmadan tekrar yerine katim disim ağzımda eridi bu ne demek

Suat KENDAL

Selam aleyküm ben rüyamda yemek yerken üst arka iki dişimi çiğnediğimi farkediyorum ağzımdan çıkarıp elimde de görüyorum normalden de bembeyaz renkte.Engin yorumlarınızı bekliyorum selam aleyküm

Gülsüm

Hamileyim ve üst arka dişimin ağzıma düştüğünü gördüm yorumlar misiniz?

Muge

Rüyamda üst ön 3 dişimi yok olduğunu gördüm fakat dişlerimi ne düşerken nede çıkarken görmedim bunun ne anlamı olabailir

Derya Tuncel

Selam. Ben rüyamda göruyorum ki,birisi bana tokat vuruyo ve dişim düşüyo. Bunun manası nedir ?ne anlama gelir? Lutfen cevaplayın

Aytekin Dal

Merhaba,

Rüyamda sağ alt çene arkadan sallanan 2 adet dışımı ağzımın içinde ağız hareketleri ile ağrısız çıkartmak ne anlama geliyor.

Teşekkürler.

Ali beyaz

Rüyamda ön dişlerimin bir tanesi düşüyor ve tekrar yerine takıyorum

Melek Fatima

merabalar sizlere inanarak ve iyi yorumlar yapacağınız için ruyami yazıyorum uzatmadan söyliyim ben rüyamda üst dişlerimin hepsinin düştüğünü gördüm ve bir tane kaldığını gördüm oda sallaniyordu gorunmez bir adam karşıma çıkıp dediki şu sallanan dişin düştüğünde o zaman evleneceksin dedi acaba yorumu ne lütfen kısa birzamanda yorumunuzu bekliyorum

bahadır çakır

rüyada kuzenimin ön üstdişinin düştüğünü gördüm bu ne anlama gelir

kamil huseynov

yuxuda qizimin disinin dusduyunu gordum

Hacer şahin

Rüyamda 1 tane kendi yirmilik dişinin elimin içinde ve birtanede minnacık bir dişin avucunda olup şaşırarak açip açıp bakmam.ikiside çürük değil bembeyaz.

Büşra Sarıgüney

Rüyamda aynaya baktığımda üst çenemdeki sağ köpek dişimin olmadığını görüyorum
Ne anlama gelir?

Nurgül uzun

Rüyamda üst kaplama dişlerim komple düşüyordu ancak hepsi ayrık olduğu için ön iki dişimi yutuyordum diğerleri ikili üçlü şekilde elime düştü sonundaki az bir kan geldi. Teşekkürler