Skip to Content

Rüyada Din Adamı Görmek

Rüyada din adamı görmek olumlu olarak kabul edilen, hayra yorumlanan bir rüyadır ama bu rüya biraz da görülen din adamının dinine bağlı olarak da değişiklikler gösterir. Eğer kişi rüyasında Müslüman bir din adamı görür ise o zaman rüyayı gören kişinin işleri yolunda gider, tüm dilekleri gerçek olur, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürerek ve öbür dünyada da yeri cennet mertebesinde olur. İslami açıdan bakıldığında din adamı gören kişi ulvi bir kişidir, Allah yolunda işler yapar, ihtiyaç sahiplerine yardım eder.

Rüyada İmam Görmek

Kişi eğer rüyasında imam görür ise o zaman son derece hayra yorulan bir rüyadır. Bu kişi camide imam görüyorsa şayet yaptığı işte yüksek bir mertebeye ulaşır. İşinde terfi alır. Eğer serbest çalışan biri ise işlerini inanılmaz derecede büyütür.  Hatırı sayılır zengin insanlar arasına girer. Ama eğer kişi kendisini imam olarak görür ise bu kişinin sorumlulukları artar. Yine imam olup topluca kişilere namaz kıldırır ise topluma öncelik ve önderlik ederek büyük vazifeler üstlenir. Fikir danışılan, sevilen sayılan bir insan olur.

Rüyada Hoca Görmek

Eğer kişi rüyasında hoca görür ise kendisi için önemli olan bir kişi için kefil olur, dini açıdan da bakıldığında da günahlarına tövbe eder, dini vecibelerini çok daha dikkatli yapmaya başlar. Bunun yanında kazancının her lokmasını helaldir. Bu rüyayı gören kişi adaletli ve merhametli bir kişidir.