Rüyada Ders Dinlemek

Rüya sahibinin karakteri hakkında bilgi veren bir rüyadır. Rüyada ders dinlemek aynı zamanda rüya sahibinin gelecekte hızlı öğrenme yeteneği ve akılcılığı ile eğitim alanında istediğini elde edebileceğini işaret eder. Çevresindeki bilgili ve tecrübeli kimselerin söylediklerine kulak asarsa isteklerinin peşinde koşarken hiçbir hata yapmayacağı rivayet edilir.

Rüyada Ödev Yapmak

Rüyasında ödev yaptığını gören kimsenin iş hayatında kendisinin bile beklemediği mevkilere yükseleceği rivayet edilir. Bolluk ve bereketi müjdeleyen bu rüya aynı zamanda huzuru da müjdeler.

Rüyada Ders Almak

Rüya sahibinin hayatındaki hatalardan ders çıkartacağı, aklıselim, mantıklı bir kimse olacağı ve hayatındaki ideallerine ulaşmak adına adımlar atarak hem maddi anlamda hem de manevi anlamda başarılı ve huzurlu bir hayata sahip olacağı rivayet edilir.

Rüyada Kendi Kendine Ders Anlatmak

Rüya sahibinin başından geçen bir olaydan sonra tecrübe edinerek kendisini yenileceğine delalettir. Kalkışamayacağını düşündüğü işlere atılarak başarı elde edeceği, özgüvenini yeniden kazanacağı, sorunlar yaşadığında bu sorunların üstesinden gelebilmek için elinden gelen her şeyi yapacağı rivayet edilir.

Rüyada Öğrencilere Ders Anlatmak

Rüya sahibinin mesleğinde başarılı olacağına delalettir. Bu rüya, sahibine bilgi ve birikimini dağıtabileceği bir makamda iş bulacağını müjdeler. Özellikle akademisyenlik ve öğretmenlik mesleğini işaret eder.

Rüyada Ders Çalışmak

Başarı ile müjdelenen bir rüyadır. Rüyada ders çalıştığını gören kimsenin meslek hayatında uzman vasfı taşıyacağı rivayet edilir. İş hayatındaki rakiplerine karşı hem maddi hem de manevi bir üstünlük taşıyacağına delalettir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Esra

Rüyamda üniversitede bir sınıfta ders dinlediğimi gördüm. Sınıfta birden fazla hoca vardı. Hoca öğrencilere soru soracağını söylediği zaman bana sormasın diye gözlerimi kaçırmadan hocaya bakıyordum. Sonra hoca aranızdan hiç yalan söylemeyen bana baksın diyor ve tüm sınıf hocaya bakıyordu. Sonra hocalardan biri benim oturduğum sıradan bir kaç tane öğrenciyi tahtaya kaldırdı. Sonradan sıra bu grubu kaldıracağım dedi. Tahtada ki öğrencilere iç ve dış tehdit canlandırmalarını söyledi. Tahtadaki oğlan da tiyatroya başladı. Sonra ben tahtaya kalkacağım için çok korktum ve internetten hocanın sorduğu soruların cevaplarına bakıyordum. Bu arada okuduğum okul da oyunculuk okuluydu diye gördüm. Rüyamı yorumlar mısınız?