Skip to Content

Rüyada Dağa Çıkmak

Kişinin rüyasında dağa çıkması güzel gelişmelerin olacağı şeklinde yorumlanır. Çünkü rüyada dağa çıkmak zirveye ulaşmak, kişinin özellikle iş hayatında yeni atılımlar yapması, doğru kararlar alması anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi iş hayatındaki rakiplerinin önüne geçecek atılımlarda bulunur. Yakın zamanda rakiplerinin ulaşamayacağı kadar yüksek bir makama erişir ve bu makamda iş açısından önemli atılımlar yapar. Bu rüyayı gören kişi aynı zamanda çevresinde itibar da kazanır. Çünkü rüyada yükseğe tırmanmak itibarın da yükselmesi şeklinde yorumlanıyor.

Rüyada Karlı Dağa Çıkmak

Kişinin rüyasında karlı bir dağa çıkması, herkes tarafından küçümsendiği halde büyük bir başarı elde edeceği şeklinde yorumlanır. Özellikle hayalleri olan ve hayallerini gerçekleştirmek konusunda çevresinde komik bulunan bir kişinin bu riyayı görmesi, hayallerini gerçekleştireceği ve böylece kendisine inanmayanları utandıracağına rivayet edilir. Karlı bir dağa çıktığı şeklindeki rüya kişinin hayallerinden vazgeçmemesi yönünde bir işaret olarak da değerlendirilebilir.

Rüyada Tepesi Görünmeyen Dağa Çıkmak

Rüyasında zirvesini dahi görmediği bir dağa çıktığını gören kişi imkansız olarak görülen bir işi başaracak demektir. Bu rüya azimle kişinin çok zor bir başarıyı elde edeceği ve herkesi kendine hayran bırakacağı şeklinde yorumlanıyor. Zirveyi rüyasında gören kişi, eğer zirve çok uzaksa yine aynı şekilde rivayet edilir. Bu kişiler de olanaksız gibi görünen bir başarıyı elde edecek bir azme sahiptir. Ayrıca bu kişilerin yaşamı boyunca her zaman yüksek bir makam ve mevkide olacağı şeklinde tabirler de bulunuyor.