Skip to Content

Rüyada Çıplak Bebek Görmek

Rüyada çıplak bebek görülmesi rüyanın durumlarına göre farklı şekilde değerlendirilmektedir. Yeni doğmuş olan çıplak bir bebek görülmesi kısa bir süre içerisinde yaşanması muhtemel bir mutluluğa işaret edebilir. Ağlayan bir bebek çıplak olarak görüldüğü zaman rüyayı gören kişinin fazla günah işlediği ve hayatında doğru olan bir davranış kalmadığı işaret edilir. Rüyada çıplak bebek görmek aynı zamanda bebeği gülümser şekilde görüyor ise vefat eden bir yakınından kendisine yüklü miktar bir miras kalabilir. Hayatı boyunca çalışmadan geçimini sürdürebileceği büyük bir miras olarak bu rüya tabir edilmektedir.

Rüyada Çıplak Bebeği Giydirdiğini Görmek

Rüyasında çıplak bir bebeği giydirdiğini gören kimse hayırlı sonuçlanacağını planladığı olayların kötü sonuçlara sebep olabileceğini görebilir. Rüya sahibinin işgüzar biri olmasından dolayı duyduğu sıkıntı ve rahatsızlıkta bu rüyanın tabirleri arasındadır. Kişinin saklamaya çalıştığı ve gizlediği tüm sırlar başkaları tarafından öğrenilecektir.

Rüyada Çıplak Bebek Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüya sahibi kişiler çıplak bebek gördükleri zaman genellikle kendilerini sürekli suçlama eğiliminde hissederler. Geçmiş yaşantılarında yaptıkları hatalarından dolayı kendilerini affedemeyen kişiler diğer insanların gözünde kendilerini değersiz hissetmeye başlarlar. Masumluğunu kaybettiğine inanan rüya sahibi sahipleri sembolize olarak rüyalarında çıplak bebek görmeye başlarlar. Bu rüyalar her insanın içinde olan ve yardıma ihtiyaç duyan kişiliği ve küçük çocuğu da sembol etmektedir. Sık sık görülen çıplak bebek rüyaları bu şekilde yorumlanır.