Rüyada Cennetin Haznedarını Görmek

Cennet haznedarını görmek, rızık bolluğuna, berekete, sevinçli ve mutlu bir hayata, Allah’ın rızasına delalet eder.

Rüyada cennetin haznedarını görmek, uzun sürecek bir sevince ve mutluluğa işaret eder. Aynı zamanda, sözün yerine getirilmesine, ihtiyaçların giderilmesine, duanın kabul olmasına delalet eder. Cennetin haznedarından yiyecek bir şey aldığını görmek veya elinden bir şey içmek ya da haznedarın kendisine gülümseyerek yaklaştığını görmek; Allah’ın rüyayı gören kişiden razı olduğuna işaret eder.

Cennetin haznedarını görmek, nimete, temiz yaşayışa ve Allah’ın rızasına delâlet eder. Bir kimse cennette olduğunu, meleklerin kendisine selâm vererek cennetin her bir kapısından girdiklerini görse, Allah Teâlâ Hazretleri o kimseyi affeder ve uzun hayırla onu hayırlandırır. Bir kimse cennetin haznedarını görse üzüntü ve kederi gider, ferahlığa kavuşur ve geçimi güzel olur.

Rüyada cennetin haznedarını görmek, sü­rekli sevince işâret eder.

Cennetin haznedarının iltifat ve ihsanına nâil olmak, Allah Teâlâ’nın rızasını kazanmaya işâret eder

Rüyada cennetin haznedarının kendisine iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettire­cek hal ve davranışları henüz göstermediğine işâret eder.

Bir kimsenin rüyasında cennette olduğu­nu, meleklerin kendisine selam verdiğini ve cennetin bir kapısından girdiklerini görmek, Allah Teâlâ’nın o kimseyi affedeceğine, uzun ve devamlı bir hayırla ona ihsanlarda buluna­cağına işârettir.

Bazen rüyada cennetin haznedarını görmek, üzüntü ve kederin gideceğine, ferahlığa kavuşacağına ve güzel bir geçime işâret eder.

Bazen de cennetin haznedarını görmek, vâdin yerine getirilmesine, ihtiyaçların gideril­mesine ve duanın kabul olunmasına işâret eder.

Rüyada cennet haznedarının kendisine bir şey verdiğini görmek veya güleryüzlülük gösterdiğini görmek, Allah’ın o kimseden razı olmasına, onun üzerine nimetlerini indirmesi­ne işâret eder.

Bir yanıt yazın