Skip to Content

Rüyada Cebraili Görmek

Bazı rüyalar kişiye Allah tarafından iyilik ve güzellik bahşedileceğine delalet eder. Örneğin rüyada cebraili görmek de bu rüyalar arasında yer alır. Allah tarafından kişiye iyilik, hayır ve güzelliğin bahşedileceği, kişinin Allah’ın lütuflarına mazhar olacağı şeklinde yorumlanır. Bu yüzden Cebrail’i rüyada görmek hayırlı ve son derece güzel bir rüyadır. Pek çok rüya yorumcusuna göre bu rüya kişinin dualarının ya da tövbelerinin kabul edildiği şeklinde de yorumlanabilir. Aynı zamanda kişinin hayallerinin gerçekleşeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Cebrail’in Adını Duymak

Kişi rüyasında Cebrail Aleyhisselam’ı görmüyor, sadece sesini duyuyorsa, bu rüya istediklerine kısa sürede kavuşacağı şeklinde yorumlanır. Uzun süredir beklediği haberin müjdeli olarak geleceği ya da arzuladığı bir hedefine ulaşacağına işaret olarak da kabul edilir. Bununla beraber kişinin moral bulacağı, rahata ve huzura ereceği şeklinde de yorumlar yapılabilir. Yakın zamanda kişi dertlerine derman olacak sözleri işitecek şeklindeki yorumlar da ünlü rüya tabircilerinin ifadeleri arasında yer alır.

Rüyada Cebrail’le Konuşmak

Eğer rüyanızda Cebrail Aleyhisselam ile konuştuysanız, ilim ve irfan sahibi olan bir büyüğe danışacağınıza delalet eder. Bu kişinin size yol göstereceği ve onun sayesinde mutsuzluktan kurtulmak için bir yol bulabileceğinize işaret eden bu rüya da “hayırlı” olarak nitelendirilen rüyalar kapsamında yer alır. Rüyada Cebrail’i insan kılığında görerek konuşmak, iyi niyetli ve yüce gönüllü bir kişi sayesinde yaşadığınız sıkıntılardan kurtulacağınız anlamına gelir. Bu iyi niyetli kişinin kapısını çalarak sözlerini gerçekleştirmeniz durumunda sorunun kısa sürede çözülebileceği şeklinde yorumlanır.