Skip to Content

Rüyada Çay (Dere) Görmek

Rüyasında bir kimse, bir çay veya dere kenarında oturduğunu ve su ile oynadığını görse, bu kimsenin evin­de bolluk ve bereket olacağına veya evli ise bir erkek çocu­ğu olacağına veya bekar ise, evleneceğine işaret eder.

Bir kimse, rüyasında derenin (çayın) normal bir durumda aktığını görse, bu rüya, rüyayı gören kişinin işlerinin yo­lunda gittiğine, muradının gerçekleşeceğine ya da bir se­fere (yolculuğa) çıkacağına işarettir.

  • Rüyasında çayın (derenin) temiz ve berrak akmakta olduğu­nu görmek, rüya sahibi kişinin, bir servete ve bolluğa ere­ceğine işaret olarak yorumlanır.
  • Rüyasında çayın kendi evine döküldüğünü (aktığını) görmek de, yine bolluk ve mutluluk işareti olarak yorumlanır.
  • Rüyasında çayın evinden çıkıp dışarıya aktığını görmek, evin­den bir kişinin ayrılacağına ve selamete ereceğine işarettir.
  • Rüyasında suyu tatlı ve temiz olan bir çay görmek, geçimde ve rızıkta bolluk ve halinde, durumunda düzelmek ve iyi­liğe kavuşmak şeklinde yorumlanır. Tatlı ve temiz çayın suyundan içtiğini görmek de aynı şekilde yorumlanır.
  • Rüyasında gördüğü çayın (derenin) belli bir yerde olduğunu görmek, o yerden faydalanıp yarar elde etmek veya o yere memur olmak şeklinde yorumlanır.

Bir çay kenarında oturduğunu ve su ile oynadığını görmek, evinde rızkında bolluk ve bereket olacağına işârettir.

Bekâr olan birisinin bir çay kenarında otur­duğunu görmesi, evleneceğine işârettir.

Evli olan birisinin bir çay kenarında otur­duğunu görmesi, bir erkek çocuğu doğacağı­na işârettir.

Aftandil

Tuesday 14th of January 2020

İki çayin arasinda durmusdum çay dupduruydu çayin içinde banan yani muzlar axirdi mende tutmaq isteyirdim ama tuta bilmirdim

yegana

Tuesday 31st of December 2019

cox boyuk ve derin cayda uzurem ve sonda bir kuru yola cikiram

Fatma

Tuesday 17th of September 2019

Rüyada evimin yanından bir çay aktığını ve çayın taşarak evime su dolduğunu gördüm. Bu ne anlama gelir?

Elçin

Friday 9th of August 2019

Rüyada bir çayin çok yüksek Akdigni gordum sanki yağmur yagmiş çay çox buyumuşdu sel geliyor kiniydi etrafa yayiliyordu o zaman babam da yanimdaydi sonra bir bahçede beyaz Aslan gordum onu korkutmaya çalişyordum yani oynarmiş kibi sonra Yandan çikdigni gordum hemen kossudm bir eve girdim kapyi kapadim

Gülay

Tuesday 11th of December 2018

Rüyada bulanık akan dere görmek, ne anlama gelir?