Skip to Content

Rüyada Çatıdan Düşmek

Rüyada Çatıdan Düşmek hayır ile tabir edilmez, yüksek bir yerden düşen kişi gerçek hayattaki gibi zarar görür. Bu zarar işinde mevkisini kaybetmekten itibarını kaybetmeye, aile hayatının bozulmasından inançlarındaki zafiyete kadar her şeyi kapsayabilir.

Rüyada çatıdan aşağıya yere düşmek, kazanmak istediği ve arzu ettiği şeyleri elde edememeye, başarısızlığa uğramaya ve hayal kırıklığı yaşamaya yorumlanır. Rüyada çatıdan düşmek, yaşadığı hayatı çekemeyen bir düşmanın olmasına ve kuracağı tuzaklara düşülerek maddi manevi kayıplar yaşayabileceğine dair uyarı niteliği de taşır.

Rüyada Birinin Çatıdan Düştüğünü Görmek

Rüya sahibinin planladığı işlerin bozulacağını ve geri adım atılacağına, çıkacağı yolculuğu erteleyecek olmasına yorumlanır. Rüyada damdan düşen birini görmek, aynı zamanda ihtiyaç sahibi bir yoksula yardım ederek sıkıntısından kurtarmaya da tabir edilir. Ancak o kişiye yardım ederken ya da o kişinin nedeni olduğu bir hadise nedeni ile rüya sahibi de zor günler geçirir.

Rüyada Yüksekten Düşmek

Rüyada yüksek bir yerden düşmek, rüya sahibinin planlarında ve hayat düzeninde radikal değişiklikler seyredileceğine işaret eder. Rüya sahibi, alacağı yeni kararlar ile farklı insanlarla, farklı bir hayatı tercih edecektir diye yorumlanır. Rüyada yükseklerden düştüğünü görmek, riyakâr dostlara da işarettir.

Rüyada Uçurumdan Düştüğünü Görmek

Rüyada uçurumdan düştüğünü görmek, rüya sahibine zor günlere delalet eder, hayatında hazırlıksız yakalandığı ve ani gelişen olaylar yaşayarak sıkıntıya düşmeye tabir edilir. Bir anlamda da rüyada uçurumdan düştüğünü gören kişi, geleceği ile ilgili korku ve endişeler taşır. Rüyada uçurumun kenarında olduğunu fakat düşmediğini görmek, gelişmelere karşı savunmasız ve zayıf düşüleceğine işaret olarak yorumlanır.