Skip to Content

Rüyada Çamaşır Toplamak

İslami tabirlere göre rüyada çamaşır toplamak; ıslah eden bir kimse, her şeye karışan bir zevce, ahlakı kötü hizmetçi ve az menfaat şeklinde rivayet edilir. Temiz çamaşırlar kişinin iyi amelleri, ahlakı, güzel düşünceleri ve insanlarla olan iyi münasebetine yorumlanır. Kirli çamaşırlar ise biriken ve ihmal edilen işlere delalet eder.

Rüyada çamaşır toplamak, iyiliğe, iyi düşüncelere, temiz niyetlerle hareket ederek güzel adımlar atmaya yorumlanır. Ayrıca çevredeki insanlardan memnuniyete ve sıkıntıdan uzak olunduğuna delalettir. Rüya sahibinin çevresinde zorluk içinde olan dirayet sahibi kişilere duyarlılık göstereceğine ve çok büyük sevaplar kazanacağına işaret eder.

Rüyada Çamaşır Görmek

Kişinin rüyasında gördüğü çamaşırlar o kişinin hayatında yaşadığı ve yaşayacağı yenilikleri gösterir. Çamaşırları katlı görmek düzenli bir hayata, sabra ve zenginliğe, dağınık görmek hayatın karmaşık ve problemler ile dolu olduğuna, beyaz çamaşır görmek hayırlı bir iş veya evlilikle sonuçlanacak gönül bağına tabir edilir.

Rüyada Çamaşır Yıkadığını Görmek

Rüyada çamaşır yıkamak özellikle beyaz ve açık renkte ise hayra yorulur, üzüntü ve sıkıntıyı haneden uzaklaştıracağınıza işarettir.

Rüyada Temiz Çamaşır Toplamak

Kişinin rüyasında astığı temiz çamaşırları topladığını görmesi hane için ferahlıktır, kişinin üzerindeki yüklerin hafifleyecek olduğuna, sıkıntılarını dışarı atacağına göstergedir. Bir diğer tabire göre de rüyada temiz çamaşır toplamak temiz bir yolculuğa çıkmaktır. Rüyada temiz çamaşır görmek sağlıkta iyilik hali, kirli çamaşır kötü alışkanlıkları simgeler.

Rüyada İpten Çamaşır Toplamak

Rüyayı gören kişinin, işleri ile alakalı değişikliklere yorulur. Rüyasında ipe asılmış çamaşırlarını topladığını gören, bir süredir emek verdiği işin sonuçlarına ulaşacak ve mükâfatını fazlası ile alacak demektir. Evin bahçesinde bir ipe çamaşır astığını görmek ise ayrılığa ve hicrana delâlet eder.