Rüyada Borç Görmek

Rüyasında borçlu olduğunu görmek, zillet ve hakarete işarettir.

Bir kişi rüyasında borcundan dolayı hapsedildiğini ve kendisi­nin de borcu olduğunu itiraf (kabul) etmiş olduğunu, aslın­da (uyanık halde ise borcu olmadığını) görse, bu rüyası, onun günahlarının çokluğu, ahirette azaba düşeceği kötü amelle­re veya başına gelecek bazı bela ve musibetlere işarettir.

Rüyasında birisinden borç istediğini ve alamadığını gör­mek, mahkemelik olduğu bir davada kendi lehine sonuç alacağına işarettir.

Borçlu olan bir kimse rüyada borçlandığını ve bundan da üzüntü duyduğunu görse, bu onun ummadığı, beklemedi­ği bir yerden gelen para ile borcunu ödeyeceğine işarettir.

Bazen rüyada borcunu ödediğini görmek, akrabalarını ziyaret etmeye, doğduğu yerleri ziyaret etmeye, bir fakirin karnını doyurmaya dünyada ona zor olan bir şeyin kolaylaş­masına işâret eder.

 

Bir kimse rüyada, borç ile mahkum oldu­ğunu ve kendisinin de borcunu itiraf ettiğini, halbuki gerçekte (uyanıklıkta) böyle bir borcu­nun olmadığını görse, bahsedilen borç onu ihata eden günaha ve âhirette de azaba düşü­receği kötü amele, yahut göreceği bazı dert ve hastalıklara işâret eder.

Borcu Ödediğini Görmek

Rüyada borçlu olduğunu görmek hayra yorulmaz. Fakat borcunu ödediğini görmek akrabaları ziyaret etmek ve yardıma muhtaç olanlara yardım etmek olarak yorulur. Ayrıca borç ödemek, ayrılıkların sona ereceği şeklinde tabir edilir. Bir kimse rüyada borcundan dolayı hapse atılsa, bu kişinin rüya dışında böyle bir borcu olmasa da işlediği ama farkında olmadığı günahlarına işaret eder.

Rüyada borcunu ödediğini görmek, iyilik alametidir ve hayırlı günlerin habercisidir.

Bazen rüyada borcunu ödediğini görmek, yolculuktan dönmeye işâret eder.

Bazı kere de rüyada borcunu ödediğini görmek, şahitlik, kefaret, hac yahut zekat gibi şeyleri edâ etmeye işâret eder.

Yine rüyada borçtan kurtulduğunu yahut borcunu ödediğini görmek, din ve dünya işle­rinden müşkil olan bir şeyin kolayca neticele­neceğine işâret eder.

Bir cevap yazın