Skip to Content

Rüyada Boğazlandığını Görmek

Rüyada boğazlandığını görmek veya nefes almada güçlük; kolayca ifade edemediğiniz veya gerçekte ne hissettiğinizi söyleyemediğiniz duygular olabilir. Gerçek hayattaki bazı ilişki durumları, insanlara boğulduğunu hissettirebilir. Rüyada boğazlanmak; kafanızın bedeninizden bağlantısının kesilmesi olduğu için negatif duygulardan ayrılmak olarak da yorumlanır.
Boynunuz ayrıca, kemikler tarafından korunan göğüs veya kafanın aksine, sizin zayıf ya da savunmasız bir bölümünüzdür, bu nedenle boynunuza yapılan herhangi bir müdahale ve saldırı, savunmasız duygularınızdan etkilenir. Boğaz, duyguların ve tepkilerin ifade edildiği veya bastırıldığı dar kanal olduğundan, büyük bir gerginlik, stres veya acı alanına dönüşebilir.
Rüyada boğazlandığını görmek; doğal tepkileri ve duyguları bastırmak veya kontrol etmek için bir bilinçaltı aksidir. Ancak, başka biri tarafından boğaz tutulmuş ya da boğulmakta olduğunu gösteren rüya; hayatınızdaki bir başka kişinin etkisinin, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, ne söylediğinizi ve ne yaptığınızı bastırdığını gösterebilir. Dostlarınız görünen kişiler arasında sezdiğiniz bir tehlike işareti olabilir.

Rüyada Boğulmak

Kendini ifade etmekte güçlük ve kendini güvende hissetmeme duyguları ile açıklanır. Boğaz ya da boyun bölgesi; düşünceler ve davranışlar arasında bağ kuran vücudun çok özel bir parçasıdır ve rüyada boğulmak; çok çeşitli nedenlerden dolayı savunmasız kalmayı tasvir eder. Aynı zamanda konuşma ile bağlantılı olan bu alanda görülen tehlike; aşk çıkmazı veya sosyal ilişkilerde yeterince açık olamamak, düşüncelerini dile getirememek veya bazı sırları saklamak zorunda kalmaktan kaynaklanıyor olabilir.