Skip to Content

Rüyada Beyaz Başörtüsü Görmek

Rüyada beyaz başörtüsü görmek; saf ve temiz duyguları ile hareket eden kadınlara işaret eder. İnanç yoğunluğu olan kimselerin sıklıkla gördüğü rüyalar arasındadır. Hayırlı ve güzel gelişmelere gebe olan rüyada görülen başörtünün beyaz olması halinde bekâr kadının hemen ani bir karar ile evleneceğine yorum yapılır.

Rüyada beyaz başörtüsü görmek; bazı tabirlere göre de yakında aile veya komşu kadınlardan ölecek olan birine, arkasından okunacak mevlit ve dualara delalet eder. Bunun dışındaki yorumlara göre beyaz başörtüsü; temizlik, dürüstlük, iyilik, namus, izzetinefis, ferahlık, izzet terimleri ile açıklanır.

Rüyada Beyaz Başörtüsü Taktığını Görmek

Kişi bekâr ise çok kısa süre içerisinde ivedi bir kararla temiz bir evlilik yapılacağına işaret eder. Beyaz başörtüsü taktığını gören evli kadın için de aile mutluluğunda hızlı iyileşmeler görüleceğine, dert ve tasalarından hiç bir şey kalmayacağına yorumlanır. Ayrıca ilim irfan sahipliğine ve inançlarını çevresindeki insanların mesut olması için kullanacak olan kişiye ibaredir.

Rüyada Beyaz Başörtüsü Aldığını Görmek

Rüya gören kişinin bir dükkândan, pazardan ya da alışveriş merkezinden beğenerek seçtiği beyaz başörtüsü; yeni tanınacak birinden manevi anlamda yardım almak, bazı konularda fikir danışmak anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Başörtüsü Verdiğini Görmek

Rüyasında birisine beyaz başörtü verdiğini gören kişi hayırlı bir kısmet işinde aracılık yapar ya da manevi konularda karamsarlık yaşayan kişiye gönül ferahlığı kazandıracak öneri ve tavsiyelerde bulunur.