Skip to Content

Rüyada Başka Şehir Görmek

 Rüyada başka şehir görmek rüya gören kişinin ruh halini ve hayatında meydana gelebilecek köklü değişiklikleri yansıtır. İlim ve irfan sahibi kişinin bulunduğu çevreden uzaklaşıp farklı şehirler görme, farklı kültürler ile tanışma ihtiyacını gösterir. Rüyada başka şehir görmek aynı zamanda sevenlerinden ayrılığın, uzaklara gidecek olmanın işareti olarak da görülür.

Rüyada Yabancı Bir Şehirde Olduğu Görmek

Rüyada daha önce gidilmemiş yabancı bir şehirde bulunduğunuzu görmek hayatınızda yeni değişiklikler olacağına işaret eder. Rüyada gidilen şehrin özelliklerine göre görülen rüyanın yorumu farklılaşır. Yabancı olduğunuz bu şehrin ıssız, yıkık dökük, virane ve karanlık olduğunu görmek çok kötü sürpriz gelişmeler ile karşı karşıya kalacağınızı simgeler. Eğer şehir güzel, yeşillik, aydınlık ve canlı ise güzel ve mutlu bir gelecek vaat ediliyor demektir.

Rüyada Bir Avrupa Şehri Görmek

Rüyasında kendisini bir Avrupa şehrinde gören kişi önemli mevkiler, stratejik makamlara yükselecek demektir. Şehrin iyi ve bakımlı görünüyor olması ise kişiyi yeni mevkisinde daha rahat ve başarılı olacağını müjdeler.

Rüyada Büyük Şehir Görmek

Bazı tabircilere göre rüyada başka şehir görmek, korkudan kurtulmaya, korkudan emin olmaya ve kadim dostlarla buluşup muhabbete işarettir. Bir şehirden daha büyük başka bir şehre gittiğini gören güvendedir. Rüyasında güzel büyük bir şehirden küçük bir şehre çıktığını gören, kötülük ve bela ile karşılaşır. Ayrıca rüyada görülen şehir duvarlar ile çevrili ise rüya gören kişi için emin bir yere adım atılacağını gösterir.

Fıkıh âlimi ve meşhur rüya tabircisi İbni Şirin e göre; “Büyük şehir ve kasaba görmek, ne şekilde olursa olsun iyidir, bilinmeyen bir şehir ise ahrete işarettir.”