Skip to Content

Rüyada Baklava Yemek

Rüyada baklava gibi şerbetli veya sütlü tatlılar görmek şans, kısmet, baht açıklığı ve parlak bir yaşam için geleceğe yönelik yapılacak sağlam bir yatırım olarak yorumlanır. Baklava sevilen lezzetli bir yiyecek olduğundan rüyada baklava yemek rüya sahibine sevinçli bir haber müjdesidir. Rüyada görülen baklava, çoğu defa ferahlık sayılır, aynı zamanda nime­te ulaşmak için güçlükle mal mülk kazanmak gibi durumlara da işarettir.

Bazı yorumlara göre rüyasında baklava yediğini gören kişinin miras yolu ile ya da beklemediği bir yerden para, emlak ya da toprak sahibi olacağına rivayet edilir.

Rüyada Baklava Görmek

Rüyasında baklava gören kişi hayatı boyunca geçimini sağlamaya, bereket ve bolluk içinde yaşamaya ve kazancından kısıtlama yapmadan rahat geçinmeye nail olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada baklava görmek ve rüyada baklava yemek uzun zamandır duymak istenilen güzel ve mutluluk verici sevgi sözcüklerinin, müjdeli haberlerin duyulacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Baklava İkram Etmek

Rüyasında kendisi ile birlikte başka birine veya birilerine baklava ikram ettiğini gören kişi, sonu çok temiz ve aydınlık bir işe girişecek ve nihayetinde başarılı olacak demektir. Rüyada kişinin kendi eli ile baklava yaptığını görmesi ise hayat ve geçim mücadelesine gireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Baklava Satın Almak

Rüyada her hangi bir baklava satıcısı görmek, dünya işlerine ağırlık verileceğine işarettir. Kişinin rüyasında baklava satın almak için elinden bir miktar para çıktığını görmesi, küçük ya da büyük çaplı bir yatırım yapacağına, arsa, ev ya da işyeri sahibi olarak maddi bir kazanç sağlayacağına delalettir.