Rüyada Ayva Toplamak

Rüyada ayva toplamak; mevsiminde olgun ve yumuşak ise ferahlık, zengin için ticaret ve kar, idareci için büyük itibar kazanmaktır. Rüyada ayva görmek (belki de zor yutulması sebebi ile) genel anlamda tatayyur (uğursuzluk), sıkıntı, hastalık, bunalım ile anlamlandırılır.

Rüyada ayva toplamak; müşkülat dolu uzun bir yolculuğa hazırlanmaya yorulur ve kişi bu yolculuk ile miras, toprak alım satımı gibi biraz sıkıntılı işler ile meşgul olacaktır. Bir rivayete göre rüyada ayva toplamak; herkesin beceremeyeceği zor işlerin altına girerek cesaretini, maharetlerini kanıtlayacak olan insana işaret eder.

Rüyada Çürük Ayva Toplamak

Rüyada ağacında ayvaların çürümüş olduğu halde topladığını görmek; malından hayır görememek, ticari bir yatırım için büyük zarar, ziyan, hanede hastalık, ayvaların miktarı oranında salgın hastalık olarak tabir edilir. Ancak ağacından topladığı çürük ayvaları alıp çöpe atmak; bütün sıkıntılardan arınmak, sağlığa ve ferahlığa ulaşmak olarak değerlendirilir.

Rüyada Ağaçtan Ayva Toplamak

Rüyada ham ve tam olgunlaşmamış ayva sevimsiz, tatsız dünyevi olaylara yorulur iken mevsiminde olgunlaşmış, iri, güzel ayvaları ağacından toplamak; çok büyük kıymetler elde etmeye yorulur. Bazı tabircilere göre bu şekilde görülen ayva rüyası; ayvaların parlak sarı rengi itibarı ile gerçekte de altın elde edileceğine işaret eder.

Rüyada Siyah Ayva Toplamak

Rüyada gerçekte imkânsız bir şekilde ağaçtan ya da yerden çürüklük harici siyah ayva toplamak; bir makam ve mevkie gelmek, verilecek olan çok önemli bir görev almak, akılca çözülmesi gereken işlere dalmak ve izzet sahibi olup değer bulmak ile yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Ruyaa

Ben ruyada buyuk bir Ayva agacina cikiyordum ayva toplamaya agac yesil birsuru ayva vardi toplayacakken bastigim dal kirikti sallaniyordu ben avcumu dolduracak kadar ayva toplayip asagiya indim ayvalar buyuk buyuktu birini yedim.digerini arkadasima verdim bir dis atti ayvayi yere atti bende attigi ayvayida yedim diger ayvalara ne oldu bilmiyorum ayvalar sari degil yesildi renkleri cok guzeldi