Rüyada Allahu Ekber Demek

Rüyada allahu ekber demek, rüyayı gören kişinin işlediği günahlardan kurtulmak istemesi anlamına gelir. Allah katında tövbe edip tekrar günah işlemeyeceğine yemin etmesi ve bağışlanmak istemesi demektir. Tövbe ettikten sonra tekrar harama ve helal olmayan hiçbir şeye el sürmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca rüyayı gören kişinin düşmanlarından da uzak durarak onlara karşı zafer elde edeceğini de gösterir.

Tekbir Getirdiğini Görmek

Rüyasında tekbir getirip Allahu ekber diyen kişi dini anlamda da psikolojik olarak da güç kazanır ve işleri yolunda gitmiyorsa yoluna girer. Manevi anlamda bir ferahlık yaşayacak olan rüya sahibi iyi haberler alır ve hatta mutluluğu karşısında sevinç gözyaşlarına boğulur. Tekbir getirmek önceden yaşadığı hayata nispeten artık daha dini kurallara uygun bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. Tövbe eder ve artık helal olmayan her şeyden uzak durur ve doğru yolu bulur.
Rüyasında allahu ekber dediğini gören kişinin iş hayatındaki kazancı da sürekli artar ve kazancı bereketli olur. Bu rüyayı aynı zamanda rüya sahibine bir uyarı şeklinde yorumlamak da mümkündür. Dini sorumluluklarını eksik bırakan ve tam anlamıyla yerine getirmeyen kişilerin bunları doğru yapması adına bir uyarıdır. Hatta oruç tutmayan, namaz kılmayan, harama el uzatan kişiler için de İslama yönelmeleri adına bir çağrı anlamına da gelir. Böyle bir rüya gören kişi kendini İslami sorumluluklarına yerine getirip getirmediğine dair sorgulamalı ve eksiklerini fark edip yerine getirmelidir. Bu rüyanın bir uyarı olduğunu da unutmamalıdır.

Bu yazı A kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın