Rüyada Allah İle Konuşmak

Rüyada Allah ile konuşmak her anlamda çok büyük hayırlarla karşılaşılacağına işarettir. Bu rüyayı gören kişinin rahmet, mağfiret, hidayetle müjdelendiği, kısmetinin açılacağı, malının bereketleneceği, hastalıklarının iyileşeceği, dert ve sıkıntılarının sona ereceğine rivayet edilir. Rüyasında Allah ile konuşan kişinin hem dünyada hem de ahirette mükafatlandırılacağını gösterir.

Rüyada Allah’ı Görmek

Rüya sahibinin dertlerinin biteceği, rahata ereceği, amaçladıklarına ulaşacağı, kötülüklerden kurtulacağı ve düşmanlıklara karşı güvende olacağı şeklinde tabir edilir. Ayrıca bu kişinin dünyada ve ahirette imanının sağlam olacağı biçiminde yorumlanır. Eğer rüyasında Allah’ı gören kişi Müslüman değil yahut da günahkar ise, hidayete ererek Müslüman olacağına veya dine sarılacağına; fakir ise fakirlikten kurtulacağına; hasta ise sıhhat bulacağına, borçlu ise borcunu ödeyeceğine rivayet edilir. Allah’ı herhangi bir varlık şeklinde görmek o rüyanın sahih bir rüya olmadığını gösterir ki bu tip rüyalar şeytandan kaynaklanmaktadır.

Rüyada Allah’ın Huzurunda Secde Ettiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin hayatı boyunca zorluklara karşı dayanıklı, sorunları çözen, engelleri aşan biri olacağı, birçok başarıya erişeceğine delalet eder.

Rüyada Allah’ın Bir Yere İndiğini Görmek

Allah o beldeye, o mekana iyilik ve rahmetle iniyorsa orada yaşayanların zenginliğe ve berekete kavuşacağı, düşmanlarına karşı muzaffer olacakları, adaletin hüküm süreceği rivayet edilir. Ancak Allah o yere gazapla iniyor halde görüldüyse, o belde insanlarının sıkıntılara, dertlere maruz kalacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Allah’ın Kendisini Çağırdığını Görmek

Allah’ın sevgili kulu olunduğunu ve Allah’a daha fazla yaklaşılacağını, rüya sahibinin yakın zamanda hacca gideceğine işarettir.

Rüyada Allah’ın Kendisine Kızdığını Görmek

Rüyasında Allah tarafından kendisine kızılan kişinin, gerçek hayattaki davranışlarını kontrol etmesi, günahlardan uzaklaşması ve Allah’a yaklaşması, bol bol ibadet ve dua etmesi gerekir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Cengiz

Dinimize bir çok hurafelerin karıştırıldığını düşüyorum. Mesela rüya tabirleri çok abartılı. Dedikleri hiç çıkmıyor. Bizleri ümitlendiriyorlar. Sonra da rüya tabiri gerçekleşmeyince de şüphelerimiz artıyor. Allah muhafaza dine karşı soğukluk ve güvensizlik başliyor. Kafamdabir çok soru işaretleri oluşuyor.
Bu konuda ne buyurursunuz?
Tesekkür ederim