Skip to Content

Rüyada Allah Demek

Rüyada Allah demek genel anlamda çok hayırlı, güzel bir rüyadır. Bir kişinin rüyada Allah dediğini Allah’tan af dilediğini görmesi onun şansının açılacağına, kısmetinin bollaşacağına, maddi kaynaklarda da artış göreceğine ve Allah’ın kendisini ziyadesi ile dünya nimetleri ile mükâfatlandıracağına tabir edilir.

Rüyada Allah demek, endişe ettiklerinden, sıkıntılarından kurtulmaya, hastalığı var ise şifa bulmaya yorumlanır. Allah demek, devlette, iş kariyerine iyi bir seviyeye gelineceğine, kısa zamanda duyulacak sevindirici habere, çaba gösterilerek, özveride bulunarak makbul olan zenginliğe, özlemi duyulan rahmete hâsıl olmaktır.

Rüyada “Allah-u Ekber” Dediğini Görmek

Rüyada “Allah-u Ekber” dediğini görmek,  zafere kavuşmaya, düşmanlık edenlere galip gelmeye, onurun korunduğuna, ferahlığa yahut şerefe erişmeye işarettir. Bu rüyayı görenin korkuları geçer, dünyevi sıkıntıları, borçları var ise refaha erer. Sağlık sorunları olan bir kişi bu rüyayı görürse sağlığına kavuşur ve emellerine ulaşır.

Rüyada Allah’ın Adını Zikrettiğini Görmek

Rüyada Allah’ın adını zikrettiğini görmek, kendinden emin olmaya, cennet kapılarının açılmasına, bir hastalıktan şifaya, güç görülen işlerin kolaylaşmasına belirtidir. Bazı İslami rüya tabircilerine göre  rüyada Allah’ı andığını görmek, Allah’ın affına mazhar olmaya, rahmetine ermeye, şeytanın kötülüklerinden ve kabir azabından kurtulmaya yorulur.

Rüyada “Lâ İlahe İllallah” Dediğini Görmek

Rüyada “Lâ İlahe İllallah” dediğini görmek, çok çabuk gelecek kazanca, Allah’ın lütfüne nimete, ferah ve aydınlık hayata işarettir. Rüyanızda bu ilahi cümleyi kullanmanız, Allah’a yakın olmanıza, ona sığınma dilek ve davranışlarınızın hem dünyevi hem de dünya dışı yaşamda iyilikle karşılık bulacağına işarettir.