Rüyada Alak Suresi Görmek

Rüyada Alak Suresini görmek, hayırla yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin ve İbn-i Sirin’in yorumu:

Rüyasında Alak Suresini kısmen veya tamamını okuduğunu gören kimse, Kur’an ilmiyle rızıklanır. Yani Kur’an-ı Kerimi öğre­nir. Kuran’ın tefsir ilmini öğrenir. Yazı yazmayı öğrenir ve mütevazi bir insan olur şeklinde yorumlanmıştır.

Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında Alak Suresinin tamamını ya da bir parçasını okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, güzel sesle Kur’an-ı Kerimi okur. Fasih ve düzgün ko­nuşur. İlmiyle amel edeceğine işaret eder.

Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu:

Rüyasında Alak Suresini gören kimse, ahlakı güzel, ameli güzel ve mütevazi insan­lardan olur şeklinde yorumlanır. Nablusi’nin yorumunda, bir erkek çocuğu dünyaya gelir ve salih kimselerden olur şeklinde ilavesi vardır.

Rüyada Alak Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, Kuı’ân-ı Kerim öğrenmeye ve tefsir ilmine, yazı yazmaya ve mütevâzi olmaya işârettir.

Rüyada Alak Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut üzerine okunduğunu gören kimse ilim ve Kuran ile rızıklanır.

Yine rüyada Alak Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, hayırlı bir erkek çocuğunun olacağına veya birisinden korku ve tehdit geleceğine de işâret eder.

Bir yanıt yazın