Rüya Yorumlama ve Rüya Tabiri

Rüya uyku halindeyken günlük olarak yaşadığımız olayların, bilinçaltındaki düşüncelerimizin ve hayallerimizin harmanlanması ile oluşur. Uyandığınız anda ördüğünüz rüyaların içerisinden sizi en çok etkileyen rüyaları hatırlarsınız. Hatta bazı durumlarda gördüğünüz rüyaları hatırlamamanıza rağmen dejavu olmak diye tabir edilen bir anı daha önce yaşamış gibi olma durumu hatırlanmayan sezgisel rüyalardan olabilir. Bu durumda hatırlanmayan sezgisel rüyalar daha sonrasında bir durum esnasında karşınıza çıkabilir.

Rüya Tabiri Nedir?

Rüya tabiri kişinin görmüş olduğu rüyaların bazı belirgin noktalarının dikkate alınması ile birlikte gerçekleştirilen yorumlama şeklidir. Rüya tabiri oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kişiyi üzüntüye ve kasvete düşürecek olan rüyaların tabir edilmemesi en doğrusudur. Olumsuz rüyalar genel olarak psikolojik rüya tabiri şekilde yorumlanmalıdır.

Rüyalar Psikolojik Olarak Yorumlanır mı?

Rüyaları duygusal, sezgisel, bilimsel ve psikolojik olarak yorumlamak mümkündür. Gördüğünüz rüyayı uyandığınız anda en ince detayına kadar hatırladığınız şekilde bir kağıda yazın. Böylelikle rüya tabiriniz daha doğru ve gerçekçi olur.

Rüyada Görülen Olumsuzluklar

Rüya yorumlaması yaparken kesinlikle tarafsız olunmalıdır. Rüyada görülen olumsuz şeyler bazen oldukça olumlu şekilde yorumlanabilir. Bu sebeple asla olumsuzluğa kapılmamak gerekir. Rüyada sadece tek bir noktaya değil bütün olgulara odaklanmak gerekir. Rüyada objeler ve renkler oldukça önemlidir. Rüya tabirlerinde belirleyici rol oynarlar. Rüyada görülen kişilerin tanıdık bir kimse olması ve isimleri de rüya yorumlamalarında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (8)

Şiyar dal

Karşimda önü açik bir ahir vardi.ahirda 2 tane at vardi ve hemen önümde bir kedi duruyordu.sağimda bi 30 metre kadar uzakta bir çita vardi önümdeki kediyi gözüne kestirmiş yiyecekti biran hizla kediye doğru koşmaya başladi tam kediye yaklaşti saldiracak.2 tane atin gözuktüğü ahirdan biranda bir at sürüsü çikti kediye yaklaşmakta olan çitanin önüne geçtiler kediyi yemesini engellediler.ilk başta yiyecek diye çok korkuyordum.sonra atlarin kedinin önüne geçip kurtatinca sevindim

Melike efe

Selamın aleyküm
Ben rüyam da kendim den geçmiş bir şekil de dışarıya çıkıp, kapalı pembemsi renk {morun acigi gibi} cicekler gördüm, ve onlari ısırıp yemeğe başladım.
Kendim den geçtiğim icin neredeyse çıplak bir durum da oldugumu fark etmeden çıkmışım ev den.
O cicekleri ısırıp yerken zamanın geçtiğini fark etmiyor dum, dediğim gibi kendim de değilmişim o an
Babam ve kız kardeşim araba ile yanima gelip ve benim ne yaptığımı sorunca kendime gelmiştim. Eve gecince bogazim ağrımaya başlıyor du, sanki icin de yaralar varmışcasına. Ve söylediğim tek şey “boğazım ağrıyor, bana büyü yaptılar. Büyü yaptılar …
Allah’ım bana büyü yapanların büyüsünü onlara geri Nasip etsin” diyordum, çünkü hem yorgun hem öyle hiss ediyorum. Acaba bu ne demek oluyor?

Gül Aleyna Lökçü

Rüyamda iki yakın arkadaşımla lunaparka gidiyorduk. Net olarak hatırladığım kısım dönme dolaba biniyorduk fakat adam bindiğimiz yeirn zincirini kapatmamisti bu yüzden ona neden kapatmadigini soruyordum ardından bir cevap veriyordu sanırım bir şey olmaz diyordu sonra alet çalışıyordu dönmeye başladığı sırada arkadaşlarla biraz fazla hareket ediyorduk o sırada bir hareket yapıyordum ve bu bizim bindiğimiz yerin düşmesine neden oluyordu. Yere dusuyorduk fakat hiçbir şey olmuyordu bizi oradan kurtardiklarinda suclaniyordum sanırım ve fazla yüksekten dusmedigimizi konuşuyorduk.

Asiye

Bizim dukkandayiz oglum Döner kesiyor cocuklara veriyor donerin icine beyaz uzun sogulcan gibi bir hayvan girdi sonra buyuk keneler gordum hava cok sicakti dukkani artik satcaktik

Fatmanur

Rüyamda önceden sevmedigim bir çocuk ile sonradan sevgili oluyoruz ve birlikte sımsıkı sariliyoruz ve daha sonra aksamuzeri bir parka oturmaya gidiyoruz parkta gördüğümüz birisi bize bu parka gelen insanlardan hep biri olmuştur diyor biz ona inanmıyoruz ve oturmaya devam ediyoruz daha sonra babam geliyor ve sevdiğim çocuğu vuruyor 🤔🤔

Burcu

Dün akşam rüyamda suan ayrı olduğum imam nikahlı eşimi gördüm gerçektede olan kız arkadaşım ruyamda onunla barismam gerektiğini söyledi sonra bi adam gördüm binanın tepesine çıkmış intihar edicek herkez ona bakıyor ben yardım etmek istedim ama branda atti kendini aşığı ve kafa üstü çakıldı bunun manası nedir

Sevda

Rüyamda 10 yılı kendi kendime söyleyerek uyandım.”10 yıl kaldı,10 yıl kaldı” diyordum.Bunun anlamı nedir? Ayrıca başka hiçbir şey görmedim.

Nuray

Merhabalar.Rüyamda cumhurbaşkanı ve eşi ölmüş olan annemin evine geldi onlara yemek vermek için mutfağa gittiğimde et yemeği ve börek vardı. çorba da yapmak istedim,çorba malzemesi için komşuya gittim, komşuda çorba vardı çorba aldım eve gittiğimde ölmüş olan annemi gördüm, annem cumhurbaşkanı ve eşine yemek vermişti. Ne anlama geliyor?