Rüya Yorumlama ve Rüya Tabiri

Rüya uyku halindeyken günlük olarak yaşadığımız olayların, bilinçaltındaki düşüncelerimizin ve hayallerimizin harmanlanması ile oluşur. Uyandığınız anda ördüğünüz rüyaların içerisinden sizi en çok etkileyen rüyaları hatırlarsınız. Hatta bazı durumlarda gördüğünüz rüyaları hatırlamamanıza rağmen dejavu olmak diye tabir edilen bir anı daha önce yaşamış gibi olma durumu hatırlanmayan sezgisel rüyalardan olabilir. Bu durumda hatırlanmayan sezgisel rüyalar daha sonrasında bir durum esnasında karşınıza çıkabilir.

Rüya Tabiri Nedir?

Rüya tabiri kişinin görmüş olduğu rüyaların bazı belirgin noktalarının dikkate alınması ile birlikte gerçekleştirilen yorumlama şeklidir. Rüya tabiri oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kişiyi üzüntüye ve kasvete düşürecek olan rüyaların tabir edilmemesi en doğrusudur. Olumsuz rüyalar genel olarak psikolojik rüya tabiri şekilde yorumlanmalıdır.

Rüyalar Psikolojik Olarak Yorumlanır mı?

Rüyaları duygusal, sezgisel, bilimsel ve psikolojik olarak yorumlamak mümkündür. Gördüğünüz rüyayı uyandığınız anda en ince detayına kadar hatırladığınız şekilde bir kağıda yazın. Böylelikle rüya tabiriniz daha doğru ve gerçekçi olur.

Rüyada Görülen Olumsuzluklar

Rüya yorumlaması yaparken kesinlikle tarafsız olunmalıdır. Rüyada görülen olumsuz şeyler bazen oldukça olumlu şekilde yorumlanabilir. Bu sebeple asla olumsuzluğa kapılmamak gerekir. Rüyada sadece tek bir noktaya değil bütün olgulara odaklanmak gerekir. Rüyada objeler ve renkler oldukça önemlidir. Rüya tabirlerinde belirleyici rol oynarlar. Rüyada görülen kişilerin tanıdık bir kimse olması ve isimleri de rüya yorumlamalarında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!