Rüya Yorumlama ve Rüya Tabiri

Rüya uyku halindeyken günlük olarak yaşadığımız olayların, bilinçaltındaki düşüncelerimizin ve hayallerimizin harmanlanması ile oluşur. Uyandığınız anda ördüğünüz rüyaların içerisinden sizi en çok etkileyen rüyaları hatırlarsınız. Hatta bazı durumlarda gördüğünüz rüyaları hatırlamamanıza rağmen dejavu olmak diye tabir edilen bir anı daha önce yaşamış gibi olma durumu hatırlanmayan sezgisel rüyalardan olabilir. Bu durumda hatırlanmayan sezgisel rüyalar daha sonrasında bir durum esnasında karşınıza çıkabilir.

Rüya Tabiri Nedir?

Rüya tabiri kişinin görmüş olduğu rüyaların bazı belirgin noktalarının dikkate alınması ile birlikte gerçekleştirilen yorumlama şeklidir. Rüya tabiri oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kişiyi üzüntüye ve kasvete düşürecek olan rüyaların tabir edilmemesi en doğrusudur. Olumsuz rüyalar genel olarak psikolojik rüya tabiri şekilde yorumlanmalıdır.

Rüyalar Psikolojik Olarak Yorumlanır mı?

Rüyaları duygusal, sezgisel, bilimsel ve psikolojik olarak yorumlamak mümkündür. Gördüğünüz rüyayı uyandığınız anda en ince detayına kadar hatırladığınız şekilde bir kağıda yazın. Böylelikle rüya tabiriniz daha doğru ve gerçekçi olur.

Rüyada Görülen Olumsuzluklar

Rüya yorumlaması yaparken kesinlikle tarafsız olunmalıdır. Rüyada görülen olumsuz şeyler bazen oldukça olumlu şekilde yorumlanabilir. Bu sebeple asla olumsuzluğa kapılmamak gerekir. Rüyada sadece tek bir noktaya değil bütün olgulara odaklanmak gerekir. Rüyada objeler ve renkler oldukça önemlidir. Rüya tabirlerinde belirleyici rol oynarlar. Rüyada görülen kişilerin tanıdık bir kimse olması ve isimleri de rüya yorumlamalarında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (34)

Şiyar dal

Karşimda önü açik bir ahir vardi.ahirda 2 tane at vardi ve hemen önümde bir kedi duruyordu.sağimda bi 30 metre kadar uzakta bir çita vardi önümdeki kediyi gözüne kestirmiş yiyecekti biran hizla kediye doğru koşmaya başladi tam kediye yaklaşti saldiracak.2 tane atin gözuktüğü ahirdan biranda bir at sürüsü çikti kediye yaklaşmakta olan çitanin önüne geçtiler kediyi yemesini engellediler.ilk başta yiyecek diye çok korkuyordum.sonra atlarin kedinin önüne geçip kurtatinca sevindim

Melike efe

Selamın aleyküm
Ben rüyam da kendim den geçmiş bir şekil de dışarıya çıkıp, kapalı pembemsi renk {morun acigi gibi} cicekler gördüm, ve onlari ısırıp yemeğe başladım.
Kendim den geçtiğim icin neredeyse çıplak bir durum da oldugumu fark etmeden çıkmışım ev den.
O cicekleri ısırıp yerken zamanın geçtiğini fark etmiyor dum, dediğim gibi kendim de değilmişim o an
Babam ve kız kardeşim araba ile yanima gelip ve benim ne yaptığımı sorunca kendime gelmiştim. Eve gecince bogazim ağrımaya başlıyor du, sanki icin de yaralar varmışcasına. Ve söylediğim tek şey “boğazım ağrıyor, bana büyü yaptılar. Büyü yaptılar …
Allah’ım bana büyü yapanların büyüsünü onlara geri Nasip etsin” diyordum, çünkü hem yorgun hem öyle hiss ediyorum. Acaba bu ne demek oluyor?

Gül Aleyna Lökçü

Rüyamda iki yakın arkadaşımla lunaparka gidiyorduk. Net olarak hatırladığım kısım dönme dolaba biniyorduk fakat adam bindiğimiz yeirn zincirini kapatmamisti bu yüzden ona neden kapatmadigini soruyordum ardından bir cevap veriyordu sanırım bir şey olmaz diyordu sonra alet çalışıyordu dönmeye başladığı sırada arkadaşlarla biraz fazla hareket ediyorduk o sırada bir hareket yapıyordum ve bu bizim bindiğimiz yerin düşmesine neden oluyordu. Yere dusuyorduk fakat hiçbir şey olmuyordu bizi oradan kurtardiklarinda suclaniyordum sanırım ve fazla yüksekten dusmedigimizi konuşuyorduk.

Asiye

Bizim dukkandayiz oglum Döner kesiyor cocuklara veriyor donerin icine beyaz uzun sogulcan gibi bir hayvan girdi sonra buyuk keneler gordum hava cok sicakti dukkani artik satcaktik

Fatmanur

Rüyamda önceden sevmedigim bir çocuk ile sonradan sevgili oluyoruz ve birlikte sımsıkı sariliyoruz ve daha sonra aksamuzeri bir parka oturmaya gidiyoruz parkta gördüğümüz birisi bize bu parka gelen insanlardan hep biri olmuştur diyor biz ona inanmıyoruz ve oturmaya devam ediyoruz daha sonra babam geliyor ve sevdiğim çocuğu vuruyor 🤔🤔

Burcu

Dün akşam rüyamda suan ayrı olduğum imam nikahlı eşimi gördüm gerçektede olan kız arkadaşım ruyamda onunla barismam gerektiğini söyledi sonra bi adam gördüm binanın tepesine çıkmış intihar edicek herkez ona bakıyor ben yardım etmek istedim ama branda atti kendini aşığı ve kafa üstü çakıldı bunun manası nedir

Sevda

Rüyamda 10 yılı kendi kendime söyleyerek uyandım.”10 yıl kaldı,10 yıl kaldı” diyordum.Bunun anlamı nedir? Ayrıca başka hiçbir şey görmedim.

Nuray

Merhabalar.Rüyamda cumhurbaşkanı ve eşi ölmüş olan annemin evine geldi onlara yemek vermek için mutfağa gittiğimde et yemeği ve börek vardı. çorba da yapmak istedim,çorba malzemesi için komşuya gittim, komşuda çorba vardı çorba aldım eve gittiğimde ölmüş olan annemi gördüm, annem cumhurbaşkanı ve eşine yemek vermişti. Ne anlama geliyor?

Ali Seymenler

Rüyamda bir cafede çay içiyordum. Sonra bir kız 4 kişiyi üstüme iteledi ve onlar da benim masama düşüp sormadan oturdular. Biraz zaman sonra kavga çıktı. Sonra bana vurmaya kalktı ve ben de silah çeker gibi hareket yaptım tabi silah yok ama bunu görüp kaçtılar. Ben de diğer taraftan kaçtım ama yolda kaldırımdan gelirken arabayla beni ezmeye çalıştılar. Kovalamaca başladı. Bunlar bana arkadan silahla ateş ediyor ve ben de kaçıyorum. İş yerinden birisinin arabasına binip abi beni götür dememle birden arabaya çarptı ve sürükledi. Hemen indim ve koşmaya başladım. Tekrar kaçıyorum. Bir okulun bahçesinden geçtim. Sonra caminin içinde kavga eden çocukları dedeler ayırıyordu. Onlara söyledim ve tekrar kaçmaya başladım. Su vardı. Çamurlu ama değmeden ve ıslanmadan bile geçtim. Koşmaya başladım sonra jandarma gördüm. Yolda bir arkadaşımı almışlar. Islık çaldım ama durmadı. Sonra giderken taksi çağırdım ama bu sefer ıslık çalıyorum beceremiyorum. Az ilerde taksiler gelmeye başladı ve el kaldırdım. Birisi durdu ve içinde 3 kişi var. Ben gelmiyorum dedim ve tuttu kolumdan ben polisim her şeyi biliyorum gel dedi. Uyandım.

Uğur

Merhaba ben rüyamda babamın mal varlığını gördüm ve babam evimizin üstüne 7 kat daha daire yaptırdığını gördüm. 3 tane araç kapının önünde duruyordu. Birisi çok lükstü ve babam şuan gebe olan kız kardeşimle dışarıda sağanak yağmurun altında oturup ıslanıyorlardı. Ben de işe gitmek için hazırlanıyordum ve geç kalmıştım. Bütün bu olanlara hayretler içinde bakıp bakıp düşünüyordum. Babamdan lüks arabanın anahtarını istedim. Ardından telefon sesine uyandım. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Sümeyye

Rüyamda bebek olan yeğenim beşiğinde ölüydü. Bazen gülüyordu. Anlayamıyordum. Gülüyor diye yaşadığını sandım. Üzülmedim. Bebek şişmeye başladı ve öleceğini anlayarak kucağıma aldım. Anneme götürdüm. Annem kapı önündeydi. Annem kucağına aldı. Bebeğin ağzından beyaz bir kelebek çıktı. Sonra havalandı. Anne bak kelebek çıktı, ölmüş dedim. Sonrasında uyandım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Emre

Rüyada peygamber efendimizin elini gördüm ve sesini duydum. Bana dedi ki bu annem Amine’nin kabridir. Amine annemizi gördükten sonra rüyam kesildi. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Mustafa

Sabah kuşluk vaktiydi çocukluğumun geçtiği evde hoca ilan verecek sandım. Koştum dışarıya ve yağmur çiseliyordu. İmam başladı konuşmaya ve halkına kızar gibi konuşma yaptı. Hatırladığım kadarıyla gökten yağar da siz mi anlamazsınız. Sonra Arapça bir söz söyledi. En son hatırladığım le vusta u rajjjj diyerek uzattı ve uyandım. Bu ne anlama geliyor?

Elif Kalaycı

Rüyamda evimin civarındayım ama çok yüksek bir yerdeyim. Annem ve tanıdığım bir kaç kişi daha var fakat o kadar yüksek ki gökyüzüne yakınım ve aşağısı da deniz görünüyor. Açık mavi yer ve gök ama etraf açık olduğu için düşme tehlikem var ve korkuyorum. Düşersem ölürüm diyorum ama hiç bir şey olmuyor. Düşmüyorum. Etrafta mavilik huzur vericiydi. Yorumlar mısınız?

Ertaç

Rüyamda namaz için abdest almaya çalıştım ancak her seferinde bir şeyi yanlış yaptım. Başkaları bana öğüt veriyordu. Böyle alınır diyorlardı. Sonra ben de gusül alıyordum. Namazı kılmaya gidiyordum. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Alper

Rüyamda yaşadığım şehrin milletvekilinin yanına oturdum. Bir şeyler anlattı. Kağıt uzatıldı ve kağıtta 22.500 sayısını gördüm. Sonrasında bisiklet sürdüm. Arkadaşım trafik polisi ile konuşmak için indi. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Ahmet

Camiden çıkıyorum ve sevdiğim kız karşımda beni görür görmez ağladı. Ben yanına gitmek istedikçe daha çok ağladı. Yanına gitmemi istemiyordu. Yorumlar mısınız?

İlayda

Rüyamda yanımda iki arkadaşımla birlikte koşarak şarkı söylüyorduk ama bir binanın en üst katındaydık. 14-15 katlı olabilir. Bir sürü arkadaşımız daha vardı. Yanımdaki arkadaşım hızını alamadı ve rüyamın ilk kısımlarında da gördüğüm üzere binadan havuza bombalama atlar gibi atladı ve ayıldı. Boğazına parmak attı. Sonra sanki o arkadaşım aslında benmiş gibi oldu ve kan kustum. Yan tarafımda kızın annesi ağlıyor. Ardından ben kalkıyorum ve kendimi yeni vefat eden anneannemin evine giderken buluyorum. Gece birilerini aramaya çalışıyorum ama evde kimse yok. Kan kafamı sulandırmaya başlıyor ve ölüyorum. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Samet

Rüyamda iş yerimden ayrıldım. Arkadaşla buluşacaktım. Yolda başım döndü. El ve ayaklarım uyuştu. Cinler benle uğraşmaya başladı. Yoldan geçen bir aile beni koltuğa oturttu. Sürekli besmele çektirdiler. Biraz düzeldim. İş yerime gidip yaşadıklarımı anlattım. Sonra bir arkadaş ile çıktık. Eve giderken fenalaştım. Yanımdakine annemi aramasını ve Kuran getirmesini söyledim. İlk başta annemi tanıyamadım. Sonrasında Kuran’ı elime alınca düzeldim. İş yerinden bir kadın dualar okuyor ve cinlerle iletişi kuruyor. Bana kağıt verdi. Kuran beni rahatlattı. Kuran’ı ve kağıdı unutuyorum. Bana uzak oldukları için cinler yine benle uğraşıyor. Ölecek gibi oluyorum. O sırada cinlerle iletişim kurdum. Elimde bir eşyayla neden benle uğraştıklarını sordum. Elimdeki eşyanın onun olduğunu söylediler. O eşyayı yerine koymadığım için benimle uğraşıyorlarmış. Sonra farklı bir rüyaya geçiyorum. Evde oluyorum. Annem telefonu evde unutmuş ve uyanıyorum. Yorumlar mısınız?

Rabia

Rüyamda yolda yürüyorum. Annemin yanına gideceğim. Öğle ezanı okunuyor. Arkamdan biri bana seslendi ve döndüm. Sevdiğim çocuk yanıma geldi. Biraz tartıştık sonra yürümeye başladık. Elinde 3 tane taze ekmek vardı. Yürürken birden durdu ve ağlamaya başladı. Tuttum elini ve sarıldım. Teselli ettim. Sonra tekrar yürümeye başladık. Su alalım dedim. O da evet alalım, suyu çok seviyorum dedi. Tekrar yürüyoruz ve durduk. Bu sefer yüzü gülüyordu ve tek taş çıkardı cebinden. Önce gülerek başka kıza yönlendirdi ve sonra bana çevirip evlenme teklifi etti. O sırada ikindi ezanı okundu. Ben de annemden hala haber yok çok merak ettim derken bütün akrabalarımız toplanmış ve beni arıyorlar Sevdiğim çocuk ben seni bırakırım dedi ve ben de yok sen git dedim. O sırada bütün akrabalar dağıldık. Alışveriş yapıyormuşuz. Sonra gelinlik satan yere girelim dedik ve o sırada uyandım.

Esra

Rüyamda kavga sesleri geliyor ve bir anda oda arkadaşlarım ile kocam yanımda oluyor. Kocam saçımdan tutuyor ve yanına oturtuyor. Bir yere gitmeme izin vermiyor ve sürekli beni kendisinin yanında tutmaya çalışıyor ve dayak atıyor. Ben ona bebeğimi vermesini istiyorum ama bu sürede iki göz iki çeşme ağlıyorum. Ben bir anneyim beni anlayamazsın ben de anlamıyordum ama anne olunca anladım dedim. Bir anda asfalt yolda yine arkamda kocam dediğim kisi bir şey almaya gidiyoruz. Sonra yolda polis ekibine rastladık ve polis arabasına bindim ve kocam nereye gidiyorsun diye bağırdı. 2 sedye gördüm. Onları alacakken kocam beni çekiştirdi ve uyandım.

Hale

Rüyamda eski okulumda eski arkadaşlarımla yeniden okuyorum. Türkçe hocam var. Ben onu göreceğim için çok heyecanlıyım ama bir yandan da saklanıyorum ondan. Çünkü onu mezuniyetten sonra hiç ziyaret etmedim. Bir nedenden dolayı okulda ama onu da çok özlemişim. Sonra beni görüyor ama görmemiş gibi yapıyor. Kızgın olduğunu hissettim ve bana gücendiğini anlıyorum. Üzülüyorum ve sonrasında okul bahçesinde onu görünce kaçıyorum.

Gökhan

İş yerinde kendisine teklif ettiğim, ancak red cevabı aldım bir kız var. Onu rüyamda gördüm, olay söyle geçiyor ; Ben bilmediğim bir apartmanda oturuyorum.O da benimle aynı apartmanda oturuyor. Ailelerimiz bizi gıyabınızda evlendirmiş ama benim haberim yok. O kızın haberi var. Kızın annesi ile babası bunlar karı koca oldu artık diyerekten, bizi birleştirmek için evimize geliyorlar. Sonra da bana kızın numarasını veriyorlar. Ben de onu arıyorum. Kız da bana tamam gel diyor. Onun yanına gidiyorum. Sonra mekân değişiyor. Onu bir bayırın üstünde yüksek bir yerde görüyorum. Bayırın üstünde annesiyle birlikte bana bakıyor. Ben de bayırdan yukarıya doğru, ona ulaşmak için çıkıyorum. Fakat önüme engeller çıkıyor ama engelleri kolayca aşıyorum. Onun yanına vardığımda annesi tamam git kızım diyor. Ben onu kucağıma alıyorum ve kucağıma aldığım gibi kolayca iniyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

Nesrin

Ailemle birlikte altı okyanus ve dev dalgalar olan bir köprüdeydik. Önce abim geçti. Sonra ben zorlanarak geçtim. En son annem kaldı ve onu köprünün sonunda ıslanmış sinirli gördüm. Ayrıca ben köprüden geçerken yanımdaki tanımadığım birileri köprünün sonunda kalın tahtalar sevap ince tahtalar günahmış kalın tahtalara basmamı söyledi. Ben de kızdım. Neden önce söylemediniz dedim.

Nesibe

Rüyamda hoşlandığım kişiyle beraberdik. Duvar kenarı gibi bir bölgedeydik ama tek değildik. Etrafımızda bir kaç kişi daha vardı. Birbirimize çok yakın duruyorduk ve sanki kimse yokmuş gibi hissediyorduk. Sonra onunla konuştuk ve gülüştük. O biraz daha yaklaştı ve onun alnı benim alnıma değdi. Ardından beni belimden tutup kendine doğru çekti ve gülüşmeye devam ettik. Yorumlar mısınız?

Seda

Bir evin içinde yatakta uzanıyordum. Bir süredir görüşmediğim babam odanın camından bana seslendi. 3 sene önce ölmüş olan babaannemin öldüğünü ve cenazesine gideceğimizi söyledi. Ben de aceleyle evden çıktım. Babam yoktu. Bir evin çatı katında 3 tane kız vardı. Ayaklarını aşağıya sarkıtmış sürekli gülüyorlardı. Bir anda çatının diğer uç kısmı çöktü. Diğer kızlar hala kahkaha atıyorlardı. Tam onların olduğu kısım çökeceği sırada içlerinde bir tanesi benden yardım istedi ve orası çöktü. Hepsi düşmeye başladı. Kafamı sola çevirdiğimde küçük siyah saçlı bir kız çocuğu elini elimin içine geçirip hadi gidelim dedi. Ardından bir adım atmamız ile kendimi babaannemin cenazesinde buldum. Yorumlar mısınız?

Sinem

Annem beni rüyasında Ayet-el kürsü okurken, yarısında unuttuğumu görmüş. Annem hatırlatmak istemiş ve ben ağlamaya başlamışım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Sevgi

Rüyada bembeyaz bir odadaydım. Bir tane bembeyaz bir kapı vardı. Kapının yanında iki tane güzel kız bulunuyordu. Biri sarışın uzun saçlı ve uzun boylu diğeri kumral ve sarışına göre biraz daha kısa boyluydu. Sanki rüyada o beyaz kapıdan geçip başka bir yere gidecekmiş gibiydim. Ortam düğün yeri gibiydi. Sonra simsiyah baş örtülü bir kadın çıktı. Beyaz kapıyı açıyordu. O sırada kapıda duran iki kız, kadını çekip kapıyı kapatmaya çalıştı. Kapı kapanana kadar kapı aralığından simsiyah bir duman geliyordu. Korkarak uyandım.

Hasan

Rüyamda hoşlandığım kadın bana özel parfümü üstüne sıkmış. Bir hatıra olarak saklarsın diyerek, poşet içerisinde parfümü bana verdi. Kimse görmesin diye poşeti çorabımın içerisine koydu.

Turgut

Rüyamda bir duvar üzerinde sevgilimle birlikte yer aldığımız fotoğraf vardı. Fotoğraf üzerinde sevgilim ve ben ortadan ikiye ayrılmıştık. Fotoğraflarımızın altında yarım kalp, yanında ise bir ok vardı. Okun ucunda bütünleşmiş kalp bulunuyordu. Fotoğraf kesildiği için sinirlenmiş ve söylenmiştim.

Bahar

Rüyamda gündüz açık bir havada askeri uçakların uçtuğunu gördüm. Hayranlıkla baktım. Daha sonra teker teker suya indiler. Üzerlerinde askeri kıyafet yoktu. Yüzlerini görmedim. Sadece yüzdüklerini gördüm. Daha sonra suya doğru gittim. Başlarında duran adam, hadi sende yüz dedi. Ben de yüzme bilmiyorum dedim. Adam gir öğrenirsin gibi bir şeyler söyledi. Su tertemiz ve berraktı. Dibi görünüyordu. Dibi mermerdi. Su yüksek değildi. Adam suya girdi. Daha sonra ben girdim. Yüzemediğimin farkındaydım ama boğulma gibi bir durum yoktu. Gayet normal nefes alıyordum. İçimden, kendini rahat bırakırsan su yüzeye çıkarır seni diyordum. Yüzmeyi beceremedim. Bu rüyanın anlamı nedir? Sabah uyandığımda da sevdiğim çocuk askere gitti.

Büşra

Rüyamda 18 19 yaşlarında 4 veya 5 tane genç kızın bebekleri olduğunu gördüm.
Benden yardım istiyorlardı. Nasıl emzirilmesi gerektiğini bilmiyorlardı, ben de 22 yaşlarında vardım. Sevgilim yoktu ve evli değildim ama bebeği emziriyordum. Ben anlattıkça kızlar beni dikkatle dinliyorlardı. Gerçekten süt geldiğini gördüm hatta bir kaba fazla sütü boşaltmıştım. Oysaki hamile değildim. Gerçek hayatta da ne sevgilim ne flörtüm var. Şaşkınım doğrusu

Berfin

Sevdiğim adam bir yıl önce başka bir kadınla evlendi. Ben her gece rüyamda onları birlikte görüyorum. Onlar çok mutlular ve ben yalnız başıma onları izliyorum. Yorumlar mısınız?

Ezgi Erdoğan

Rüyamda üzerimde gelinlik vardı. Yaklaşık 2-3 haftadır ara ara görüyorum. Yanımda hep tanıdığım insanlar oluyor. Annem ve ablam gibi kişiler var. Damat olarak gördüğüm kişinin de yüzü net değil ama hep aynı kişi olduğunu biliyorum. Esmer, uzun boylu ve kirli sakallı birisi oluyor. Ben o rüyanın içinde kendimi huzursuz hissediyorum. Yorumlar mısınız?