İstihare Hakkında

İstihare, hayatınızdaki bazı seçimlerin ya da olayların hayırlı ya da hayırsız olduğunu ayırt etmenizi sağlayacak bir namaz ve rüya görülmek üzere yatılan bir uykudur. İstihare namazı ve istihare uykusu ile yapacağınız seçimlerin de hayatınızda var olan şeylerin sizin yararınıza olup olmayacağını anlayabilirsiniz.

İstihare Nasıl Yapılır

İstihare için öncelikle abdest almanız gerekmektedir. Abdest aldıktan sonra gelmiş geçmiş bütün günahlar için tövbe edilir. Daha sonrasında iki rekatlık İstihare namazını kılınır. İstihare namazı kılındıktan sonra İstihare duası okunur. İstihare duasının ardından hangi iş hakkında rüya görülmek isteniyor ise o rüyayı görmek niyetiyle uykuya yatılır.

İstihare Evlilik için mi Yapılır?

İstihare evlilik yoluna girmek isteyenler, bir işe başlamadan önce bir ev ya da araba satın alınmadan önce çok sık yapılır. Oldukça yaygın olan bu İstihare uykusu sonucunda rüyada görülen sonuca uyulması gerekir. Rüyada gördüğünüz şey bu işin hayırsız olacağını işaret ediyor ise bu işten uzak durmanızın daha hayırlı olacağı manasına gelir. Eğer rüyada gördüğünüz şey bu işin hayırlı olacağını işaret ediyor ise bu işi onaylamanız en doğrusu olacaktır.

İstihare Başkası için Yapılır mı?

İstihareye başka bir kimse için yatılması doğru sonuçları vermez. Merak edilen iş kimin yararına ya da zararına olacak ise İstihare uykusuna o kişinin yatması gerekir. İstihare esnasında dikkat edilmesi gereken nokta namazı kılındıktan sonra kimseyle konuşulmadan direkt uykuya geçilmesidir. Böylelikle zihin karışmaz ve odaklandığınız için en doğru sonuca varabilirsiniz.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Özge

Rüyamda ailemle beraberim kendi çocuğum var 1 yaşında falan muhabbet ediyoruz oturuyoruz sonra bi anda terminalde buluyorum kendimi eşimi arıyorum bulamıyorum sonra bir eve gidiyorum or da iki tane erkek var yüzlerini hiçbirşeylerini hatırlamıyorum sonra kendimi bir yere kapatıyorum eşimin annesini arıyorum o arada sevgilimin yüzünü görüyorum bu rüyanın anlamı nedir acaba ?

Özge

istiare namazına sevgilimin hayırlı olup olmadığına dair yattım Rüyamda ailemle beraberim kendi çocuğum var 1 yaşında falan muhabbet ediyoruz oturuyoruz sonra bi anda terminalde buluyorum kendimi eşimi arıyorum bulamıyorum sonra bir eve gidiyorum or da iki tane erkek var yüzlerini hiçbirşeylerini hatırlamıyorum sonra kendimi bir yere kapatıyorum eşimin annesini arıyorum o arada sevgilimin yüzünü görüyorum bu rüyanın anlamı nedir acaba ?