Etiket arşivi: rüyada silah görmek ne manaya gelir

Rüyada Silah Görmek: Güç, Kudret ile Sıkıntılar Geçer!

Rüyada silah görmek güce ve kudrete yorumlanır. Bu kişinin sıkıntılarından kurtulacağına, önünde güzel günlerin onu beklediğine işarettir. Silah, rüya sahibine yönelecek tehlikeleri uzaklaştırır. Düşmana karşı güç kazanmaya, hatta galip gelmeye, hastalıklardan kurtulmaya işarettir. Rüyada silahın kullanılma ve bulunma şekli gibi ayrıntılar rüyanın anlamını değiştirir. Silahı kullanıp kullanmamak bile rüyanın bütün anlamını etkiler. Her ne kadar korkulan bir alet olsa da silah, rüyasına girdiği kişinin gücüne güç katar ve onu tehdit eden olaylara karşı korur. Silah gerçek yaşamda da gücü temsil eder. Özellikle bizim kültürümüzde önemli bir yeri olduğu söylenebilir. Silah sahibi olmanın, silah taşımanın bir adabı ve usulü vardır. Bütün bu ayrıntılar içinde silah olan rüyaların anlamını etkiler. Aynı zamanda bu rüyalarda kan olup olmadığına da bakılır. Rüyanın içinde kan olması, ya rüyanın anlamını kuvvetlendirir ya da olumsuz hale çevirir

Rüyada Silah Taşımak

Rüya sahibi hastalıkla uğraşan biriyse hastalıktan kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Kısa sürede derdine derman bulacağı söylenir. Eğer rüyasında silah taşıyan kişinin sağlık sıkıntıları yoksa, bu sefer de o kişinin güçleneceği anlamı taşır. Rüya sahibi, maddi sıkıntıları varsa bunlardan kurtulur, işsizse kendisine iş bulur. Çalışan biriyse terfi alır. Aile yaşamında problemleri varsa bunları çözecek kudrete erişir.

Rüyada Silah Tutmak

Rüyasında silah tutan kişinin etrafında düşmanları vardır. Rüya sahibi, düşmanları ona zarar vermeden oyunlarını bozacaktır. Kendinde düşmanlarıyla mücadele etme azmi bulacak, hayatında bir sorun yaşanmasının önüne geçecektir. Bu rüya yorumu, silahın düz ve işlemesiz olduğu hallerde geçerlidir. Silah tutan kişi bir kadınsa, bu rüya evlilik yaşamında onu yüceltecek ve sözünü dinleyecek bir eşin varlığına delalet eder. Bu kadın aklı ve öngörüleriyle hem birlikte olduğu insana değer katar hem de ailesini korumak için elinden geleni yapar.

Rüyada İşlemeli Silah Tutmak

Rüyada elde tutulan silahın kabzası işlemeli ve  gösterişli ise bu rüya, rüya sahibinin toplum içerisinde saygın bir yerde olduğu ya da olacağı şeklinde yorumlanır. Silah gücü, işleme işe rüya sahibine duyulan saygıyı temsil eder. İyi bir aile babası, adil bir yönetici, saygı duyulan bir kadına yorulabilir. Bu rüyayı gören kadın hem işinde hem de ailesinde mutluluk kaynağıdır ve çevresine eğlence saçıyordur.

Rüyada Silah Almak

Rüyada silah almak güzel haberleri müjdeler. Rüya sahibi önündeki günlerde çok sevineceği bir haber alacaktır. Bu haber bir tek kendisi değil, sevdiği insanları da etkileyecektir. Rüyada silah almak aynı zamanda bir erkek çocuğun da habercisidir. Silah gören kişi ya bir erkek çocuk sahibi olacak ya da çok sevdiği ya da çok sevdiği birinin erkek çocuğu olacağına dair haber alacaktır.

Rüyada Belinde Silah Taşımak

Rüyada belinde silah taşımak, rüya gören kişinin başına gelecek musibetlerden onu kurtaracak birinin olduğu şeklinde yorumlanır. Silah taşıyan kişi olumsuz bir durumun içinde kalacak ancak bu durumdan hem kendi gayreti hem de aldığı yardımlarla kurtulmayı başaracaktır. Silahın büyüklüğüne göre sıkıntıların büyüklüğü de değişir.

Rüyada Tabanca Taşımak

Rüyada tabanca taşımak, belde silah taşımak ile aynı anlamlar içerir. Tek farkı oluşacak sıkıntıların daha ufak tefek olmasıdır. Bu kişi kolaylıkla bu sorunların üstesinden gelecektir. Yaşayacağı sorunlar kendi başına çözebileceği kadar ufak olduğundan başkalarından yardım alma ihtiyacı duymayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya yorumcuları tabancayı bir de olumsuz şekliyle yorumlarlar. Bu kişinin haksız yere suçlanacağını söylerler.

Rüyada Silah Çekmek

Rüyada silah çekmek, kişinin başkalarına karşı bir koruma kalkanı oluşturacağı anlamına gelir. Silah çeken kişi ona zarar verecek birilerinin varlığından haberdar olacak ve onların karşısında kendisini savunacaktır. Silah çekmenin bir diğer anlamı da sağlık yönünden yaşanacak bir soruna karşı mücadele edileceğidir. Silah kimin elinde duruyorsa, o kişinin başına gelecek musibetler ile başa çıkma gücü vardır.

Rüyada Silah Bulmak

Rüyada silah bulan kişi güce ve kudrete ulaşır. Bu rüya kesinlikle olumlu yorumlanır. Silah bulmak, bulan kişinin iradesini artırır. Yaşamı ile ilgili bir sorun varsa, onunla baş edebilecek güce ulaşır. Ya da ona yardım edecek hayırlı bir insana işaret eder. Rüya gören, rüyasında bir başkasının silah bulacağını görürse, bu sefer silahı bulan kişi için iyilikler, güzellikler gelecektir.

Rüyada Silah Sesi Duyma

Rüyada silah sesi duymak iş yaşamı ile alakalıdır. Bu kişinin iş hayatında büyük bir atılım yapacağı şeklinde yorumlanır. Bu işler daha önce başkaları tarafından yapılmamış, işe yenilik getiren hareketler olur. Hatta rüya sahibi işinde o kadar başarılı olur ki, çevresine de yardım eden, yeni kapılar açan biri haline gelir. Bu hayırlı rüyayı gören kişi, kısa zamanda ün, servet ve ihsan sahibi olur. Bu kişi çalışırken alın terini kullanır, kimseyi kandırmaz. Bu nedenle de ulaşacağı mertebe helaldir. Rüyada silah sesi duymak yeni bir gönül ilişkisine de yorulur. Silah sesi duyan kişi, hayatının sonuna kadar onunla birlikte olacak, onu yüceltecek, saygı duyacak biriyle tanışacak ve bu ilişki süresince mutlu olmaya devam edecektir.

Rüyada Kurşunla Vurulmak

Rüyada vurulmak, kötü bir haber alınacağına işarettir. Bu haber bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak, vurulduğunu gören kişi bu durumdan derin bir şekilde etkilenecek denir. Rüyasında silahla vurulan kişi, kendisini vuranı tanıyorsa, bu kişiden zarar görecek demektir.

Rüyada Silahla Vurulmak

Rüyada silahla vurulmak da kötüye yorulur. Bu rüya da kurşunla vurulmak gibi kişinin başına gelecek kötü bir olayı işaret eder. Silahla vurulmanın bir başka anlamı da vurulan kişinin borç altına gireceğidir.

Rüyada Silahla Vurulmaya Rağmen Ölmemek

Rüyada silahla vurulmasına rağmen ölmemek bir hastalığa işaret eder. Bu sağlık sorunu kısa bir sürede çözülecek, yıkıcı etkiler göstermeden kişinin hayatından gidecek demektir.

Rüyada Silahla Kafa Bölgesinden Vurulmak

Rüyasında kafasından silahla vurulan kişinin yanlış kararlar vereceği şeklinde yorumlanır. Bu kişi alacağı kararlar sonunda sıkıntıya düşecek, uzun bir süre bu sıkıntının etkilerini yaşayacaktır. Silahla kafadan vurulmak bir başka anlamıyla bir birlikteliğin biteceği şeklinde de ifade edilir

Rüyada Silah Kaybetmek

Rüyada silah kaybetmek olumsuz rüyalardan biridir. Bu rüya silah kaybeden kişinin sağlık, para, maneviyat yönlerinden birinden eksik kalacağı anlamına gelir. Bu rüya kaybedilecek bir iş, ilişkilerde bozulma, sağlık açısından sorunlar yaşama olarak yorumlanır. Bu kişinin aynı zamanda mevki olarak da düşeceği rivayet edilir.

Rüyada Silah Satmak

Riyada silah satmak olumsuzdur. Bu durum güç kaybına ve sıkıntılara delalet eder. İçinde silah olan rüyalar genellikle olumsuz anlamlarda yorumlanmaz. Ancak silah satmak, silahın verdiği gücün elden gitmesi demektir. Bu kişi gücünü kaybettiğinin farkındadır ancak bu duruma müdahale etme iradesini de kaybetmiştir. Silah satılan rüyalar, uyarıyı da beraberinde getirir. Kişinin yaptığı yanlışlara ve hayatının tepetaklak olma noktasına dikkat çeker. Bu kişi rüyayı doğru yorumlayıp, kendisini felakete düşürecek hareketler yapmayı bırakırsa, gelecek onun için daha güzel günler getirir.

Rüyada Silahın Patlamaması

Rüyada silah patlamaması, kişinin üzerinde emek verdiği bir konu hakkında başarısızlığa uğrayacağı şeklinde yorumlanır. Bu kişi bu iş için başkalarından yardım veya destek alıyorsa, onların ihanetine uğrayacağı anlamına gelir. Bu rüya uzun süren bir işten başarısız sonuç alınacağına delalet eder. Rüyada silahın patlamadığını görmek, aile içinde bir sorun varsa bunun büyüyeceği şeklinde de anlaşılabilir. Bu rüyayı olumlu olarak yorumlayanlar da vardır. Rüyasında patlamayan silah gören kişinin, bir başkası tarafından engellenmeye çalışıldığı ancak bu insanın başarısız olacağı şeklinde de yorumlar mevcuttur.

Rüyada Silahlı Adamlar Görmek

Rüyasında silahlı adamlar gören kişinin evinde bir toplanma olacaktır. Ailenin sevilenleri ve ileri gelenlerinin katılacağı bu görüşmede hayırlı kararlar alınacak demektir. Bu kişi aile içinde alınacak karar sonrası, başarılı işler yapacaktır. Bu toplantının ardından o kişiye hayırlı günlerin kapıları açılacaktır. Bu kişi aynı zamanda ailesi tarafından da sevilen bir kişiliktir.

Rüyada Silahlı Adamlar Tarafından Vurulmak

Rüyasında silahlı adamlar tarafından vurulan kişinin özgürlüğe ulaşacağı söylenir. Eğer bu kişi ceza evindeyse, özgür kalacaktır. Eğer halihazırda özgür bir insansa alacağı bir haber ile iç sıkıntılarından kurtularak kendini daha iyi hissedeceği şeklinde yorumlanır. Bu rüyanın bir başka anlamı da, rüyayı gören kişinin yakınlarından destek alacağıdır.

Rüyada Silahlı Adamlar Tarafından Öldürülmek

Rüyasında silahlı adamlar tarafından öldürülen insanın rüyası, kapısında işi ile ilgili büyük bir gelişme olduğu şeklinde yorumlanır. Bu kişi, işinde sevilen ve saygı gösterilen biri haline gelecek, kısa zamanda iş yerinde sıkı dostlar kazanacaktır. Eğer rüyayı gören, bir başkasının öldürüldüğünü görürse, o kişinin güvenilir bir insan olduğuna işaret eder.

Rüyada Boynundan Silahla Vurulmak

Rüyada boynundan silahla vurulduğunu gören kişi, içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulacak demektir. Bu rüyada sıkıntılar günlük yaşamda sık sık kullanılan ve sıkıntının çok olduğu anlamına gelen boğazıma kadar geldi tabiri ile denk düşer. Boğazından vurulan insan, feraha kavuşur. Sıkıntılarından kurtulur ve önündeki günleri daha rahat geçirir.

Rüyada Çocuk Elinde Silah Görmek

Rüyasında bir çocuğun elinde silah gören kişinin, yapmaması gereken bir davranışta bulunacağına, söylememesi gereken bir sözü söyleyeceğine işaret eder. Bu rüya bu kişinin hatalı davranışları neticesinde zora düşeceğine, başkalarının dedikodu malzemesi olacağına da işaret eder. Eğer çocuğun elindeki silah kırıksa, üzerinde uğraşılan işle ilgili sıkıntıya düşüleceği şeklinde yorumlanır. Ya da ev içindeki huzurun kötü birinin nazarı nedeniyle bozulacağı olarak da anlamlandırılır.

Rüyada Silahla Bacaktan Vurulmak

Bu rüya, rüya sahibinin amacının kötü niyetli kişiler tarafından engelleneceğine işaret eder. O işle ilgili sonuna kadar gelinmiş olsa bile, bu kişilerin engellemesi işin vuslata ermemesine neden olur. Silahla vurulan kişinin bacağı sakat kalırsa, o anla ilgili bir durumun bir daha açılmamak üzere kapatılacağı şeklinde yorumlanır. Bacak vurulma sonucu kırılırsa, bu kişi kendisini engellemeye çalışanlarla mücadele etmeye devam edecektir.

Rüyada Silah Hediye Edilmesi

Silah hediye edilmesi rüyası yorumlanırken, silahın kime hediye edildiğine dikkat edilir. Silah rüya gören kişiye hediye edilmişse, o kişinin iyi bir işin başına geleceği söylenir. İlerleyen zamanlarda ise rüya sahibi, birlikte çalıştığı insanlar tarafından sevilen, başarılı bir kişilik haline gelir. Eğer bu insan, siyaset ile ilgileniyorsa, ülke yönetimine kadar yükselir. Rüya sahibi silahı bir başkasına hediye ederse, başarı yolları silah hediye edilen kişiye açılır. Yani bu rüyada silah hangi şahsa veriliyorsa, gelecekte yaşanacak başarılar da ona aittir.

Rüyada Kendini Silahla Vurmak

Rüyasında kendini silahla vuran kişi, olmayacak bir işe girişecek demektir. Bu kişi bir işe kalkışacak, onu vazgeçirmeye çalışanları dinlemeyecek ve sonucunda da başarısızlığa ulaşacak olarak tabir edilir. Rüya sahibinin gösterdiği dik kafalı tavır kendisine zarar verecektir. Bu nedenle rüyasında kendisini kafasından vuran kişinin, başta büyükleri olmak üzere, yakın çevresinden aldığı uyarılara karşı dikkatli olması tavsiye edilir.

Rüyada Arkadan Silahla Vurulmak

Rüyada arkadan silahla vurulmak kulağa hoş gelmediği gibi anlamı da kötüdür. Arkasından silahla vurulan kişiyi olumsuz bir haberin beklediği şeklinde yorumlanır. Silahı ateşleyen tanıdık biriyse zarar ondan gelir, eğer hiç tanınmayan biriyse yeni tanışılacak kişilere dikkat edilmesi gerekir. Bu rüyanın bir başka anlamı da, arkasından silahla vurulan kişinin dedikodu malzemesi edildiğidir. Bu nedenle arkasından silahla vurulduğunu gören kişi, bir süre sırlarını kendinde tutarak, zarar görmesinin önüne geçebilir.

Rüyada Hamileyken Silahla Vurulmak

Anne adayları bu rüyayı gördüklerinde genellikle endişeye düşseler de, bu rüyanın korkulacak bir tarafı yoktur. Hamileyken silahla vurulmak, hamileliğin sorunsuz geçeceğine, doğuma kadar annenin gayet rahat olacağına işaret eder. Hamilelik süresince, anne ve eşinin arasındaki bağ kuvvetlenecek demektir. Eş, kadını başının üstünde tutacak, bir dediğini iki etmeyerek çok güzel bir hamilelik yaşamasını sağlayacaktır. Ancak bu rüyada, hamile kadının karnından kan gelirse, doğumun beklenen süreden biraz daha önce olacağı anlamı çıkartılır. Ancak anne ve baba yine de bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alacaklardır.

Rüyada Yanlışlık Sonucu Silahla Vurulmak

Rüyasında yanlışlık sonucu silahla vurulan kişi, daha önce uğradığı bir haksızlıktan aklanacaktır. Silah nasıl yanlışlıkla ateş alıp, rüya sahibini bulmuşsa, daha önce oluşan bir yanlış anlama da gün yüzüne çıkacaktır. Geçmişte bu kişiye atılan bir iftiranın açığa çıkacağı ve o kişinin rahatlayacağı şeklinde yorumlanan bu rüya, hayırlı bir rüyadır. Silahla vurulan kişiye kim haksızlık yaptıysa, bundan rahatsızlık duyarak, vurduğu insan özür dileyecektir. Bu rüyada silahla vurulan kişi bir başkasıysa, onunla ilgili bir aklanma durumu oluşacaktır.

Rüyada Taramalı Silahla Vurulmak

Rüya sahibi için endişe edilecek zamanların başlangıcı olduğuna işaret eden bu rüya, bu kişinin çevresindekilerin tepkisini alacağına işaret eder. Rüya sahibine saldırmak için bekleyen bir grup insan vardır. İçlerinden biri grubu harekete geçirir ve isyan başlatır. Rüyayı gören kişi ise, hangisiyle uğraşacağını şaşırır. Bu uğraşın sonunda da yorgun düşer.

Rüyada Ayaktan Silahla Vurulmak

Rüyada ayağından silahla vurulmak başarısızlık olarak yorumlanır. Bu kişi uzun zamandır beklenti içindedir, bir işe başvurmuştur veya beklediği güzel bir haber vardır. Ancak bir nedenle istekleri gerçeğe dönüşmez. Bu rüyada vurulan ayak yerinden koparsa, geri dönüşü olmayan bir hatalar zinciri başlayacak demektir. Ayak yerinden kopmaz ama bir parçası zarar görürse, içinde bulunulan hale razı gelinmesi, daha fazla uğraşılırsa kayıpların büyüyeceğine rivayet eder.

Rüyada Eş Tarafından Silahla Vurulmak

Rüyasında eşi tarafından silahla vurulan kişinin, ilişkisinde tehlike çanları çalıyor demektir. Bu durum eşler arasında yaşanacak olumsuz günler olacağını gösterir. Belki bir anlaşmazlık ya da çok daha büyük bir sorun ilişkiyi derinden sarsacaktır. Hatayı silahla vuran eş yapacaktır. Bu rüyanın içinde yaralanma varsa, ilişki bir süre duraklayacak; rüyanın sonunda eşlerden biri ölürse o ilişki de son bulacak demektir.

Rüyada Kuru Sıkı Silah Görmek

Bu rüya eğitim hayatıyla ilgilidir. Rüyasında kuru sıkı silah gören kişi okula gidiyorsa, eğitimi ile ilgili gelişmelere hazırlıklı olmalıdır. Rüya sahibi eğitim hayatını tamamlamış biriyse, yakınlarından birinin başarılı olacağına delalet eder. Rüya gören kişinin bu yakını, okul yaşamını sorunsuz tamamlayarak istediği yere gelecektir. Kuru sıkı silahın bir başka yorumu da, çevreden gelen ama fazla rahatsız etmeyen müdahalelerdir. Bu kötü niyet örneği davranışlar, rüya sahibini genellikle olumsuz etkilemez. O kişi, kendi iradesiyle bunlarla başa çıkabilir.

Rüyada Silah Kuşanmak

Rüyada silah kuşanmak iki anlama gelir. Birincisi silah kuşanan kişinin sağlığı ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağına, sağlık sorunu yoksa daha güçlü bir kişilik haline geleceğidir. Bu rüyanın diğer anlamı ise, silah kuşanan kişinin karşı cinsten biriyle tanışacağıdır. Tanışılacak kişinin son derece güzel ahlakı ve duyarlı bir karakteri olacaktır.