Etiket arşivi: rüyada salih kimse

Rüyada Salih Kimse Görmek

Ölmüş olan sâlih kimselerin bazısını bir şehirde sağ olarak görmek, o şehir halkının ucuzluk ve bolluğa nâil olarak darlıktan kurtulmalarına, onların valilerinin âdil olmasına ve reislerinin halinin ıslahına işârettir.

Bir kimsenin rüyada bilinen sâlihlerden bazısına dönüştüğünü görmesi, o kimsenin rüyada gördüğü kimsenin mertebesi miktarın- ca dünyanın gam ve kederlerinin kendisine isabet etmesine, sonra muradına nâil olmasına işâret eder.

Rüyada Allah’ın (c.c.) sevdiği kimseleri veya onlardan birisini görmek, açtıkları iyi yolun devam etmesine işârettir.

Bir kimse rüyada bilinen ve tanınan bazı sâlih kimselere dönüştüğünü görse, onların gidişatında ve karşılaştıkları üzüntü ve kederde onlara halef olur ve onların ınertebesince o kimseye dünyanın bazı keder ve vahşeti isabet eder, sonra düşmanlarına galip gelir.

Rüyada Allah (C.C.)’ın sevdiği kimseleri veya onlardan birisini görmek, açtıkları iyi yolun devam etmesine yorumlar.Salih kimseler cemaatları için öğüt veren mübarek kimselerdir. Onlardan bazısı bilinir, bazısı ise bilinmezler. Bir kimse rüyada, bilinen ve tanınan bazı salih kimselere dönüştüğünü görse, onların gidişatında ve karşılaştıkları üzüntü ve kederde onlara halef olur ve onların mertebesince o kimseye dünyanın bazı keder ve vahşeti isabet eder, sonra düşmanlarına galip gelir.