Etiket arşivi: rüyada fırtınayla şimşek çaktığını görmek

Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada yağmur, fırtına ile şimşek çaktığını görmek, kar ve kazancın artmasına, aynı zamanda korkuya uğramaya işaret sayılır. Evin içine şimşek çaktığını görmek, zengin olmaya, karanlıkta gök gürültüsüz şimşek çaktığını görmek, bütün gam ve kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Rüyada şimşek çaktığını görmek korkuya işarettir. Şimşek görmek genellikle korkulu ve şiddetli şeylere yorumlanır. Rüyasında şimşek çaktığını gören kimsenin, bu rüyası, kendisinin bir şeyden korkacağına ve korkulu bir olayla karşılaşacağına işaretle tabir olunur.

Rüyasında rüzgar ve yağmurla karışık şimşek çaktığını gör­mek, işlerinizin hızla ilerleyip genişleyeceğine ve bununla beraber korkulu ve endişeli günler geçireceğinize işaretle yorumlanır. Yani, korku ve şiddet ile elde edilecek zengin­lik ve mal-mülk ile de tabir ediliyor demek olur.

Rüyasında arka arkaya şimşek çaktığını görmek, o sene bolluk ve bereket olacağına, yani hem rüyayı gören bolluk ve bereket görecek, hem de diğer insanlar, bolluk ve berekete kavuşacaklar demek olur şeklinde tabir olunur.

Rüyada şimşek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, günâhtan sonra tövbeye işâret eder.

Bazen şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeye, kendisine gelecek habere işârettir.

Bazen de rüyada şimşek görmek, kaybol­muş bir kişinin gelmesiyle müjdeye işârettir.

Bazı kere de şimşek görmek, rızkın yeni­lenmesine ve ihtiyacı olan kişilere yardım et­meye yorumlanır.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sa­hibinde şiddetli korku hasıl olacağına işârettir.

Rüyada şimşek ziyasından bir parça aldığı­nı görmek, kendisine hayır ve menfaati olan bir işi bitirmeye işârettir.

Rüyada hanesinde şimşek çaktığını gör­mek, zengin olmaya işârettir.

Rüyada karanlıkta şimşek çaktığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya işârettir.

Rüyada yağmursuz şimşek görmek, rüya sahibinin kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işârettir.

Rüyada gördüğü şimşekle beraber yağmur de yağıyorsa, rüya sahibinde kötü ve çirkin bir olayın meydana gelmesine işârettir.

Bazı kere de şimşek görmek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işârettir.

Bazen de riyada görülen şimşek, uzak bir yerden gelecek menfaate de işâret eder.

Rüyada şimşekten bir şey yediğini veya kendisine bir şey isabet ettiğini görmek, birisi­nin onu iyilik ve yardım üzerine sevmesine ve Allah için ona muhabbet etmesine işârettir.

Bazen de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeğe ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine yorumlanır.

Rüyayı gören ziraatçı ise ve tarlaları da susuzluktan yanı-yorsa tarlasına bolca yağmur isabet eder.

Gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin meydana gelmesine alamettir.

Yağmursuz görülen şimşek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine yorumlanır.

Bazı yorumcular şimşeği, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle yorumlamışlardır.

 Ekim ayında görülen şimşek yalan ve uydurma habere, Kasım ayınd ucuzluğa ve bolluğa, Aralık ayında tahılın eksikliğine, Ocak ayında tarımın iyi olamayacağına, Şubat ayında tarımın bol olacağına, Mart ayında hububatın az olacağına, Nisan ayında hayırlı bir işe, Mayıs ayında bazı meyvelerde hastalığa, Haziran ayından bereketli yağmurlara, Temmuz ve Ağustos ayındaki rüyada ne hayır ne de şer vardır, Eylül ayında ise ucuzluğa ve bolluğa işarettir.

Nablusi’nin yorumu

Rüyada görülen şimşek, meydana gelişinde görülen durumlara göre yorumlanır. Rüyasında şimşek çaktığını gö­ren kimse, şimşek çakarken yağmur da yağıyorsa, yani yağmur yağarken şimşek de çakıyorsa, rüyayı gören kim­se, kötü ve çirkin olan bir şeyle karşılaşır veya kendisi, kötü ve çirkin bir şey yapar şeklinde tabir olunur.