Etiket arşivi: rüyada bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indiğini görmesi

Rüyada Sarp Yokuş Görmek

Bir kimsenin rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını görmesi, o kimsenin, rüyadaki azmi nispetinde dünya veya âhiretini kazanmaya gayret göstermesine işarettir.

Bazen rüyada görülen sarp yokuş, kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak suretiyle yola getirilen zorba adama işârettir.

Bazen de sarpyokuş, kendilerinden mal ve canı hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa işârettir.

Bazı kere de sarp yokuş, kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe işarettir.

Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya, sözünde durmaya veya iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işârettir.

Yine rüyada görülen sarp yokuşlar ve bu sarp yokuşlara çıkmak, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere işârettir.

Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, sıkıntılı ve tehlikeli şeylerden selâmete ermeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden tâ dibine kadar düştüğünü görmesi, o kimsenin iyi olan durumunu kaybetmesine ve dinden dönme noktasına gelmesine işârettir.

Bir insanın rüyada sarp yokuşa veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiği ihtiyaçlarını elde etmesine işârettir.

Bir kimsenin rüyada bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indiğini görmesi, o kimsenin arzu ettiği şeyi tamamlayamayacağı- na işârettir.

Bazı yorumculara göre sarp yokuş hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli işlere işaret eder. Sarp yokuşun zirvesinden aşağı düşerse o kişinin şansının düşmesine veya bulunduğu yeri kaybetmesine, dinen dönmesine işaret eder.

Bazan da’sarp yokuş kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak suretiyle yola getirilen zorba adama yorumlanır.

Bazen sarp yokuş kendilerinden mal ve canı hakkında güve-nilmez arkadaş ve ortağa yorumlanır. Bazen de sarp yokuş; kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe yorumlanır.

Bazen de sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere yorumlanır. Oraya çıkmak da böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan selamete ermektir.

Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, bazen da ilme çalışmaya, güzel bir siyaset tatbik etmeye, hikmetli bir şeye kavuşmaya, güzel bir yol takip etmeye, sözünde durmaya, veya iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine yorumlanır.

Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, o kimsenin kadir ve şanının düşmesine veya bulunduğu durumun kendisinden gitmesine yahut dininden dönmesine ya da önceki haline dönmesine yorumlanır.

Bir insanın rüyada sarp yokuşa veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığım görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiği ihtiyaçlarına kavuşmasına yorumlanır.