Skip to Content

Astral Seyahat Nedir

Astral seyahat ruhun bedenden ayrılması ve beşinci boyuta geçmesidir. Bilinç açık olmasına rağmen ruh bedeni terk etmeye başlar. Bu esnada çoğu ruh bedeni uyur pozisyonda gördüğünde heyecanlanır ve bedene geri döner. Bu sebeple de astral seyahat kısa sürer.

Astral seyahat esnasında ruh vücuttan göbek noktasından ayrılmaya başlar. Bazen ruh ayrılırken hissedilirken bazı durumlarda ise hissedilmez. Rüyada uçma ve düşme olaylarının ardından aniden uyanılıyor ise ruhunuzun bedeninize geldiğini hissetmişsiniz demektir.

Astral Seyahat Yapma Teknikleri

Astral seyahatin ilk aşaması gevşemedir. Sessizliği sağlanmış bir ortamda ve rahat bir yatakta yatıyor olmanız e karşınızda odaklanacak bir nokta seçmiş olmalısınız. Pozisyonunuzu hiç bozmadan karşınızdaki belirlediğiniz noktada odaklanarak astral seyahate geçecek telkinleri kendinize vermelisiniz. Ruhunuzun bedeninizden ayrılmasına yardımcı olacak cümleleri kafanızın içerisinde tekrar tekrar söylemelisiniz. Bedeniniz uyur hale gelirken siz bu şekilde ruhunuzu kontrol altına almış olursunuz.

Astral Seyahat için Neler Gerekli?

İkinci aşama ise uygulamadır. Uygulama bölümünde ruhunuzun gitmesini istediğini yeri önceden belirlemiş olmalısınız. Bedeninizden yaklaşık 2 metre kadar bir uzaklığa gitmeyi denemelisiniz. Gözlerinizi kapattınız ve karanlığa derin bir şekilde odaklanmalısınız. Bedeninizin yukarı doğru çıkmaya çalıştığını hissettiğiniz anda astral seyahatiniz başlıyor demektir. Kemiklerinize çıtırdamalar, kalp atışlarınızın hızlanması ve kulağınızda bazı çınlama sesleri duyabilirsiniz. Bu durum oldukça normaldir. Heyecanlanıp korkmamalısınız. Bu durumda astral seyahatiniz gerçekleşmeyebilir.

Astral Seyahat Tehlikeli mi?

Astral seyahat sanılanın aksi aslında oldukça güvenlidir. Bazı kimseler tarafından ölümcül bir sonucu olabileceği söylense de aslında böyle bir şey yoktur. Ölmüş olmanız için gümüş kordonunuzun kopmuş olması gerekir. Bu da ölümcül tehlikesi eylemlerin gerçekleşmesi esnasında olur. Astral seyahat esnasında gümüş kordonunuz yatmış olduğunuz yere bağlı olduğu için korkulacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Yüksek tansiyonu olan kişilerin yapmaması gereklidir. Astral seyahatin değişik atmosferini her psikoloji kaldıramayabilir. Bu sebeple olaylar karşısında çok çabuk etkilenen kişilerin yapması da tavsiye edilmez.