Rüyada Kantarcı Görmek | Ruyalar.net
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Kantarcı Görmek

kantarcı

Android Uygulamamızı İndir!

Rüyada görülen kantarcı, kadıya (hakime) işaretle yorumlanır. Kantarın başında durup kantarındaki ölçüleri dikkat göstermeyen kantarcı, mahkemede hükümlerini adalet ve hakkaniyet üzere vermeyen kadı veya şimdiki tabiriyle hakime temsil eder. Kantarcının eksikleri veya düzgün ölçülü olması, o yerin, o bölgenin hakiminin veya hakimlerinin mahkeme kararlarındaki zulümleri (haksız­lıkları) veya adalet üzere olan kararlarına işarettir.

Bir kimse, rüyasında bir kantarcının tarttıklarını eksik olarak tarttığını görse, gördüğü bu rüyası, o beldenin, o mahallin (o yerin) hakiminin, verdiği mahkeme kararların­da haksızlık (zulüm) ettiğine işaret eder. Kantarın başında­ki görevlinin (kantarcının) tarttığı şeyi veya şeyleri doğru ve tam olarak tarttığını görmek ise, o mahallin (o yerin) ha­kimlerinin veya hakiminin, adaletli (adil) bir kimse oldu­ğuna işarettir, şeklinde tabir olunur.

Bir şeyin noksan taıtıldığını görmek, o yerin hakiminin zulmüne; doğru tartıldığını görmek, hakimin adaletine işaret eder.

 

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste