Skip to Content

Rüyada Zemzem Görmek

Rüyasında zemzem içtiğini görmek, hayra ve iyiye yorumlanır. Bu rüyayı hasta olan bir kişi görse, hastalığından kurtulur, şifa bulur. Gördüğü rüya şifa bulacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında zemzem suyundan içtiğini gören kimsenin duaları kabul olur. İstek ve arzusu (muradı) gerçekleşir şek­linde yorumlanır. Zemzem suyu içtiğinizi görmek, kıyamet günü susuzluktan emin olmanıza işaret olarak yorumlanır.Bir kimse rüyada zemzem içtiğini görse, dert ve hastalıklardan şifa bulur. Özellikle, zemzemi mal kazanmak yahut ilim öğrenmek gibi muayyen bir husus için içerse o kimse o mal veya ilme kavuşur.

Üzüntü ve kederi olan bir kimse, rüyasında zemzem içti­ğini görmüş olsa, bu rüyası onun, üzüntü ve kederden kurtulacağına işaret olarak yorumlanır.

İmam-ı Nablusiye göre; rüyasında zemzem suyu içtiğini gören kişi, iyilik yönünden, takva ve sakınma vasfına erme yönünden gerçekten bir hayra kavuşur. Ve ne muradı varsa, o murat ettiği şeye erişir şeklinde yorumlanır.

Bir kimse, rüyasında özellikle, zemzemi bir niyet tutmuş, belirli bir muradı için, mesela, para ve mal kazanmak veya ilim öğrenmek niyetine içtiğini görmüş olsa, o kişi niyetine kavuşur. Mal ve para sahibi olur, ilim sahibi olur şek­linde yorumlanır. (İmam-ı Nablusi’nin yorumudur).