Rüyada Yusuf Suresi Görmek

Rüyada Yûsuf sûresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; akrabalarından düşmanı çok olmaya işaret ettiği gibi, fakirlikten zenginliğe, zilletten izzete, sıkıntıdan feraha ermeye de işaret eder.

Bazen de rüyasında Sure-i Yusuf’u okuduğunu görmek, fakirlikten kurtulup zengin olacağına, düşkünlükten kuv­vetli olmaya, sıkıntılardan kurtularak feraha, genişliğe ereceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

İbn-i Sirin’in yorumuna göre ise;

rüyasında Yusuf suresinin tümünü veya bir parçasını okuduğunu, ya da başkası tarafından okunduğunu gören ve dinleyen kimsenin bu rüyası, onun önce bir haksızlığa uğrayacağına, sonunda ise, bu haksızlıktan kurtulup hayır ve nimete ereceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında Yûsuf Sûresi’ni veya kısmen okuduğunu yahut okunduğunu görmek, önce zulme maruz kalmaya fakat arkasından hayır ve nîmete ermeye işâret eder.

Gurbette kısmen ve nasibi çok olur ve mal ile rızıklanır.

Bir kimse rüyada Yûsuf Sûresi’ni okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görse, Yûsuf aleyhisselâm hakkında zulmedildiği gibi o kimsenin hakkında da zulüm vuku bulur. Vatanını terk ederek yolculuğa çıkar ve şehirlerden bir şehir ve güzel itikad, güzel suretle beraber bir jyerin yöneticisi olur. Allah Teâlâ, o kimsenin ölümünü kolay eder.

Bir yanıt yazın