Skip to Content

Rüyada Yüksekten Bakmak

Rüyada yüksekten bakmak rüyayı gören kişinin içinde en yüksek makama ulaşacağına delalet eder. Rüya sahibi belli bir zaman sonra gayretlerinin karşılığını alacak, mevkisini yükseltecek, hatta belki yönetici pozisyonuna kadar gelecek diye yorulur. Ayrıca kişi rüyada yüksek bir yere çıkarak oradan baktığını gördüyse bu kişinin etrafındaki insanları küçümsediğine, kibirli bir insan olduğuna ve kendisini çok beğendiğini yorulur.

Kişi bir dağın üzerine çıkıp oradan etrafı izlediğini gördüyse istediği her şeye ulaşacak, sıkıntılarından kurtulacak, dilekleri yerine gelecek demektir. Rüyada kişi yine bir adamın üzerinden baktığını gördüyse kendini beğenmiş, burnu havada bir insan olduğuna delalet eder.

Rüyada Yükseklik Korkusu Olduğunu Görmek

Rüyada yükseklik korkusu olduğunu görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında kendine güveni olmadığını, özgüvensiz olduğunu, tek başına karar veya adım atmaktan korktuğunu anlatır. Bu nedenle kişi istediği hayata kavuşamayacak demektir. Ayrıca rüya sahibi bir dağın başında ise ve oradaki yüksekten korkuyorsa hayatında belli bir sorumluluk altına girecek ve bu sorumluluğu yerine getiremeyeceği için korku yaşayacak, endişeyle dolacak demektir.

Genel olarak rüya sahibinin kendisine güvenmemesi nedeniyle korku yaşadığını anlatan bu rüya kişinin yüksek bir yere çıkamaması sonucunda önüne çıkan birçok fırsatı değerlendirememesine yorulur.

Rüyada Yüksekten Aşağı Yuvarlanmak

Rüyada yüksekten aşağı yuvarlanmak rüyayı gören kişinin gerçek hayatında arkasından iş çeviren bazı düzenbaz düşmanlarının olduğunu anlatır. Bu rüyayı kendisine uyarı olarak alabilir ve çevresinde olan dost görünümlü düşmanlardan uzak durmalıdır.