Rüyada Yılanın Isırdığını Görmek

Sizi rüyada ısıran bir yılan, kendi otokontrol sisteminiz veya uyanış çağrısı ile dikkatinizi çekmeye çalışan bilinçaltınızı sembolize eder. Gerçekte yaşamakta zorlandığınız veya zor olan bir duruma ya da ilişkiye dikkat etmeniz gerektiğinin acı bir hatırlatması olarak yorumlanabilir. Göz ardı ettiğiniz bir konu veya yön hakkında daha fazla farkındalık göstergesidir. Rüya yorumu, vücudun hangi tarafınızın ısırıldığına bağlı olarak değişir. Örneğin:

Sağ elinizin yılan tarafından ısırılması, bir eylemde bulunma ya da yaşamınız için doğru seçimi yapma konusunda karasızlık duyduğunuzu gösterir. Özel veya işiniz ile alakalı olarak, adil davranmakla ya da ilişkilerinizde şeffaflığı korumakla meşgul olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Rüyada arkadan ısıran yılan, çevrenizdeki insanların aldatıcı eylemlerine, düşmanlıklarına dikkat etmek gerektiğini gösteriyor olabilir; aynı zamanda geçmişten gelen sorunları ya da sizinle uzun süredir birlikte olan kaygıları gidermek zorunda olduğunuza dikkat çeker.

Rüyada Yılan Isırığı ile Uyanmak

Acı, sürpriz veya korku olsun, yılan ısırması, sizin tarafınızdan bir tepki verme etkisi taşır. Genellikle, rüya gören kişi, yılan ısırmasından hemen sonra uyanır. Bu, kendinize çok fazla ödün vermiş olduğunuz bir durumdan kendinizi uyandırmanızın gerekliliğine işaret eder. Yılanın sizi ısırdığı gerçeği, bir durumun kontrolünü ele geçirmek için ne yapmanız gerektiğinin veya sürünen maddenin bilinçlenme sürecinde olduğunuzu gösterir.

Rüyada Yılan Sokması

Rüyada sizi sokan bir yılan, hayatınızdaki cazibenin, içinizdeki cinselliğin arketip varlığını temsil edebilir.  Bu rüya, genel düşüncelerinize veya etik değerlerinize uymaması nedeniyle çelişki hissedilen bir “günaha”, cinsel arzu veya duruma bağlanabilir.

Yılan sokması, gerginliğe neden olan konu ile yüzleşmek, belki de temel inançlarınızın veya değerlerinizin bazılarına meydan okumak ve yeni bir vizyon geliştirmek için uyandırma çağrısıdır. Sembolik yılanınız tarafından uyandırma çağrısı, büyüme sürecinizin bir parçasıdır ve bu radikal dönüşüm başlangıçta acı vericidir ancak uzun vadede faydalı olacaktır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

sıtkı şahin

Rüyamda açık deniz üzerinde üç ayrı yerde gemiler yanıyor ben karadan önce seyrediyorum biraz yaklaşmak istiyorum fakat simsiyah duman çıkıyor ve dumanın bana zarar vereceğini düşünerek yaklaşmaktan vazgeçip geri kaçıyorum bu rüya beni çok etkiledi

Veli sakınmaz

Rüyamda bağda babamı veya abimi tam olarak hangisi olduğuna emin degilim bağda asmanın bir tarafinda be diğer tarafında babam veya abim yılan yeşil renkte dudağından ısırıyordu o kadar ikaz ettim ama olmadı yılan soktu arkasından hemen uyandım bu arada benim abimle ve küçük kardeşimle ortak iş yapıyorum

Ramazan dağ

Ruyamda siyah ve kahverengi iri bir yilan bana saldirdi ve yüzüme tükürdüğünü sonrada onu özgürlüğümüzü görmek ne anlama gelir