Rüyada Yer Görmek

Rüyada görülen bir yerin tabiri, o yerin şeref ve değerine göre yorumlanır. Mesela: Rüyada mahşer yerini görmek, hayırla yorumlanır. Rüyada yer yani zemin görmek, bol kazanca, fedakar dost ve iyi arkadaşa işaret eder. Rüyada yere bastığınızı görmek, yakın bir gelecekte uzun bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada bir yer görmek, güzel ve eksiksiz söz söylemeye ve ilim elde etmeye veya ilimden yararlanmaya işaret eder. Rüyada yer görmek, dünyaya, gök görmek ise, ahirete işarettir. Rüyada yerin yarıldığını görmek, uzun ömre işarettir.

Rüyada kıtlık yerden çıkıp bolluk yere gittiğini görmek, kötülükten iyiliğe kavuşmaya işarettir.

Rüyada yerin yarıldığını görmek, o yerin iyiliğine, bereketli bir yer olduğuna işarettir. Yerle ilgili bazı maddelerin yorumları aşağıda gelecektir.

Tanınmayan bir yer görmek; anneye, çocuğa, eşe, ortağa ve emniyetli mirasa işaret eder. Yeryüzü; mücadele, ilim öğrenmek, güzel ve düzgün söz söylemek gibi anlamlara da gelir.

Mahşer yerini görmek, sırları gizlemeye, fakirlikten sonra zenginliğe, korkudan emniyete ve vaadini yerine getirmeye yorumlanır.

Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsulüne,bolluğuna, kıtlığına, ziraat aletlerine ve ekinciliğe ve o arazide biten şeylere, yorumlanır.

Yer, zina edenlerin, zamparaların ve fasıkların evlerine ve her çeşit oyunlarına yorumlanır.

Yer, söz gezdirip koğuculuk yapan ve sır gizlemeyen kadına yorumlanır.

Yer, mücadele ve düşmanlığa veya ilim ve güzel ve düzgün söz söylemeye yorumlanır

Yerin yarıldığını görmek, bid’atların, haram ve kötü olan şeylerin açığa çıkması ile yorumlanır. Bazan da yerin yarılması, o yerin iyiliğine, bereketli ve bitek olmasına yorumlanır.

 

Yerin sallandığını görmek, hamile olan kadının çocuğunu düşürmesi ile yorumlanır.

Rüyada kendisinin yer (toprak) olduğunu görse insanlar arasında kıymeti iyice artar, insanlardan uzak olarak uzlete çe-kilir ve kibrini kırar.

Yer yarılıp kendisini yuttuğunu gören kimsenin rüyası utanmasına ve sebeplerin güçlenmesine, bazan da yolculukta bulunmasına veya hapsedilmesine ya da deli olmasına yorum-lanır.

Bir kimse biryerde oturduğunu görse o kimsenin o yerde iktidarlı, kuvvetli ve nüfuzlu olmasına yorumlanır.Bazene de bir yere sahip olduğunu gören, bekar ise evlenir ve çocuğu olur, yahut birisine ortak olur şeklinde yorumlanır.

Kendisi için yerin yarıldığını gören kimsenin ömrü uzun olur.

 

Bir yanıt yazın