Rüyada Yazı Yazdığını Görmek

Rüyanızda yazı yazmak, yazı yazdığını görmek, iyi bir haber alacağınıza işaretle veya başka birisini yazı yazarken görmek, sevdiğiniz kimseden bir mektup alacağınıza işaretle tabir olunur.

Rüyada yazı yazmayı bilmediğiniz halde yazı yazdığınızı görmek, iyiye işarettir. Yazmayı bilmediğiniz halde yazmak hayır, menfaat ve geniş rızk ile yorumlanır. Rüyada yazı yazmak hileye yorumlanır.

Rüyanızda arkadaşlarınızdan birine mektup yazmak (mektup yazdığınızı görmek) veya onlardan mektup almak hayırlı bir haber ve sevindirici bir havadis ve müjdeye işarettir.

Rüyanızda bir kitap yazmak (yazdığınızı görmek) kıymetli vakitlerinizi ve paralarınızı kaybetmeye işarettir.

Rüyada yazı yazanı görmek, hile yapan adama işârettir

Rüyada yazısının kötü olduğunu görmek, riya sahibinin tövbe edip insanlara hileli davranışlarda bulunmaktan vazgeçeceğine işâret eder.

Rüyada bir sayfaya yazı yazmak, mirasa işârettir.

Rüyada sol eliyle yazı yazmak, çirkin fiilleri işlemeye yahut şair bir çocuğu olmasına işârettir.

Rüyada sağ elle güzel şeyler yazmak, ilmi ve irfanı, bilgi ve beceryi aktarmaya işâret eder.

Rüyada ne olduğu belirsiz şeyler yazmak, insanlara hile yapmaya işâret eder.

Rüyada mesleği yazarlık olmayan kimsenin kitap yazması, bildiği ile amel etmemeye yahut haram mala işâret eder.

Hakkında kitap yazıldığını ama içeriğini bilmediğini görmek, farz olan emirleri aksatmaya işârettir.

Rüyada güzel yazı yazdığını görmek, üzüntü ve sıkıntıdan Allah’ın yardımı ile kurtulmaya işârettir.

Rüyada iyi yazı yazdığı halde bunu başaramadığını görmek, bir çirkinliğe düşmeye ya da işsiz kalmaya işârettir. Bazı rüya tabircilerine göre de rüyada yazı yazmak, hileye işaret eder.  Bir sayfa üzerine yazı yazdığını görene, miras düşer.  Bir kitap yazdığını gören kimse basit bir hastalık geçirir, malında bir eksilme olmaz. Rüyasında yazısının kötü olduğunu gören kişi haksızlıktan kaçınır ve doğru yolda ilerlemeye başlar.

Bir kimse kendisi hakkında bir şey yazıldığını ve yazan katibin de mahiyetinin ne olduğunu bildiğini görse, o katip onun hakkında hainlik eder.

Bir kimse rüyada yazı yazmaya çalıştığını ve güzel yazı yazmadığını görse, o kimsenin düşeceği korku ve zahmet içinde güzel bir şeye erişeceğine yorumlanır.

Bir yanıt yazın