Rüyada Uzadığını Görmek

Kişinin rüyada boyunun uzadığını görmesi, makam ve mevkinin yükseleceğine işaret eder denmiştir. Kısaldığını (gereğinden fazla) görmek ise, iyi sayılmıştır. Ömür uzamasına işarettir.

Rüyasında aslında çok kısa boylu iken normal şekilde boyunun uzamış olduğunu görmek ise, cimriliğe işaret eder, yani rüya sahibi cimri bir kişidir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyasında aslında uzun olan boyunun kısaldığını görmek, iyi sayılmamıştır. Bulunduğu makamdan alınacağına, rütbesinin düşeceğine, veya halkın (insanların) nazarında saygınlığını ve itibarını kaybedeceğine işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

Boyunun normalden fazla uzadığını görmek, herkesin takdirini kazanarak şöhret sahibi olacağınıza işaret eder. Rüyada boyunuzun kısaldığını görmek iyi değildir.

Rüyasında uzadığını görmek, rüya sahibi­nin ilim ve malının artacağına işârettir.

Mevki sahibi birisinin rüyada uzadığını görmesi, saltanatının kuvvetli olmasına işârettir.

Tüccar ya da esnaf birisinin rüyada uzadı­ğını görmesi, ticaretinde kâr elde etmesine işâret eder.

Aslında kısa olan boynunun rüyasında uza­dığını görmesi, fitneye; bazen de cimriliğe, kuvvet ve zenginlikle yardıma işâret eder.

Rüyada boy uzaması, ömrün uzunluğuna işâret eder.

Rüyasında boyunun gereğinden çok fazla uzadığını görmek, ecelinin yaklaştığına ve bulunduğu rütbeden düşeceğine işârettir.

Rüyada uzun boyun kısalmasında hayır yoktur. Zira bu rüya itibardan düşmesine ve ecelinin yaklaşmasına yorumlanır.

Rüyada uzadığını gören kimsenin, ilim ve malı artar. Tüccar ise, ticaretinde kar eder.

 

Bir yanıt yazın