Rüyada Tıraş Olduğunu Görmek

Bir kimse kendi eliyle başını tıraş ettiğini görse, bu kimsenin gördüğü bu rüyayı, onun borcunu veya borçlarını ödeyeceğine veya ödeyebileceğine işaret ile tabir olunur.

Bazı kere de, rüyanızda tıraş olduğunuzu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya işaretle tabir olunur. Rüyasında her zamanki alışkanlığı ve adeti üzere başını tıraş olmuş görmek, iyiye ve hayra yorumlanır.

Rüyada tıraş olmak gamdan, üzüntüden kurtulmaya işarettir.

Bir kimse başının kışın tıraş edildiğini görse, bu durum üzüntü ve şiddete, ödenmesi gereken borca, hastalığa işaret eder. Rüyasında kendi saçını kestiğini gören kuvvetten kesilir. Sakalının yarısının tıraş edildiğini görmek fakirlik, mevki ve şöhretini yitirmek şeklinde yorumlanır.

Başı traş etmek, emaneti yerine getirmeye ve korkudan emin olmaya yorumlanır. Saçı kesmek de böyledir.

Hac’da başını traş etmek, borcu ödemeye ve bununla beraber fetih ve zafere kavuşmaya yorumlanır..

Başını traş etmek adeti olan kimsenin başım traş olmuş görmesi kendisi için iyi ve hayırlıdır. Kendi eliyle başını traş ettiğini görse, borcunu öder.

Rüyada kendi saçını kestiğini görse kuvveti kesilir. Sakalının yarısının traş edilmiş olduğunu görmesi fakirliğine, mevki ve şöhretinin gitmesine yorumlanır.

Sakalının traş edildiğini görse, sefahat uğrunda geçiminin haram olmasına ve malının kıymetinin gitmesine yorumlanır. Tabirce traş etmek, yolmaktan iyidir.

Rüyada sakal traşı mal ve rütbenin gitmesine yorumlanır. Bazen da, sakal traşı, hileye, yahut ziraata gelecek afet ve noksanlığa, işaret eder.

Uyanıkken traş olduğu gibi başını traş ettiğini ve bundan hoş¬landığını ve insanlar arasında çıkıp gezdiğini görse zengin olur ve ailesinin hizmetinde bulunur.

Bıyığını traş ettiğini veya bıyığının kesildiğini görse, ona bir hayır gelir.

Bir kimse rüyada başını ve sakalını tamamen traş ettiğini görse hasta ise hastalığından, borçlu ise borcundan, üzüntülü ve kederli ise bunlardan kurtulur. Bazıları da bu rüya kötüdür dediler.

Bir yanıt yazın