Rüyada Tesettür Görmek

Rüyada tesettür görmek; mahrem olan erkekten kaçma, örtünme, erkeğe vücudunu açık göstermeme inanç ve düşünceleri ile açıklanır. Genellikle kadınların görmüş olduğu bu rüya; kişinin İslam dininin uygun gördüğü gibi; kadının nefsine hâkim olamayan erkek toplumundan soyutlanması, kendini bu kısıtlı hayata inanç gereği sokma düşüncelerine yorumlanır.
Rüyada tesettür görmek; bazı İslami rüya yorumcuları nezdinde kadının kapanması, edep yerlerini kapatarak erkekleri mahreminden uzak tutmasına bir uyarıdır. Rüyada tesettür genç kıza görünüyor ise artık kapanmasına, avret yerlerini örterek mahrem dışı erkek varlıkların yanında durabileceğine işaret sayılır. Tesettür; genellikle kadın cinsiyetine ait bir olgu olduğu için bu rüya yorumunda erkekleri ilgilendiren bir durum yoktur.

Rüyada Tesettür Giymek

Rüyada tesettür giymek; inançlarında sağlamlığa, itikatlarında uyumluluğa, iman sahibi olup din konusunda hassasiyet taşındığına işaret sayılır. Kalp kırmaktan mütemadiyen çekinen, sevecen, yumuşak huylu, uyumlu kimselere yorumlanır.

Rüyada Tesettür Gelinlik Görmek

Rüya sahibi kadının inançları birbirine örtüşen, kendisini koruyan gözeten, layığı olan bir erkek ile dünya evine tesettürlü bir gelinlik ile gireceğine tabir edilen rüyadır. Gelinliğin beyaz olması yorumu güçlendirir. Bazen de özellikle evli kadınların bu rüyayı görmeleri ölüm ve Allah katına tertemiz inançları ile gideceklerine yorumlanır.

Rüyada Tesettür Kıyafetleri Aldığını Görmek

Rüya gören kişinin inançlarının güçlendiğine, Allah yolunda hazırlıklar yaptığına, inanan bir mümin olarak hareket ettiğine tabir edilen, kendisi için de hayırlı uğurlu olan rüyadır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Alime

Rüyamda tertemiz, güzel ve ışıltılı boncuklu gelinlik giydim. Ben başım açık biriyim ancak tesettür gelinlik giydim. Eşim 1 yıldır yoğun bakımda hastadır. Beyin kanaması geçirdi yatıyor ve ben gelinlik giyip eşimin yakın arkadaşıyla evleniyordum. Bu rüyamın anlamı nedir?