Rüyada Taha Suresi Görmek

Rüyada bu sureyi okuduğunu veya okunduğunu işittiğini görmek, hayra işarettir. Bu rüyayı gören kimse, hayırlı işler yapar, düşmanlarına veya düşmanına galip (üstün) gelir, gurbette ise, evine ailesine döner ve duası makbul olur, şeklinde tabir olunur.

Kirmani’nin yorumu:

Rüyasında Taha sure-i şerifesini okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, hayırseverliği ile şöhret bulur (tanınır, ün yapar), her türlü kötülükten ko­runmuş olur. Fakat dininde gafletinden dolayı hatalı dav­ranır. Ancak, sonunda uyanır ve bu hatalı davranışını düzeltip doğruyu bulur ve bulacağına işaretle yorumlamıştır.

Rüyada Tâhâ Sûresi’ni okuduğunu görmek, hayra işârettir.

Rüyada Tâhâ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, çok sevaba, düşman üzerine galip gelmeye, hesabın kolaylaşacağına işârettir.

Rüyada Tâhâ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, din ve diyanetin güzelliği ile, insanların yanında meşhur ve mâruf olmak ile, rüyayı gören kişi tarafından sihrin sonuçsuz bırakılması ile, hayır ve iyiliği sevmekle tabir olunur.

Bir kimse rüyada Tâhâ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görse, o kimse sihirbazlara düşmanlık eder ve Allah Teâlâ Hazretleri sihirbazın sihrini, o kimsenin eliyle iptal eder.

Bir kimse rüyada Tâhâ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görse, o kimse gece namazına ve hayırlı işlere muhabbet eder. Dininde unutkanlık ve gaflet edebilir, sonra pişman olarak bundan döner, Ayırca eğer yolcu veya ailesinden ayrı düşmüş ise ailesinin yanına döner ve onun vasıtasıyla bazı zararlı insanlar helâk olur ve ona muhacir ve ensarın sevabı verilir. Allah Teâlâ onu düşmanı üzerine galip getirir ve hesabını kendisi için kolaylaştırır. Melekler ona hayır duâda bulunurlar.

Bir yanıt yazın