Rüyada Sütten Kesmek

Uykuda görülen sütten kesme rüyaları deği­şik şekillerde yorumlanmıştır.

Bir annenin rüyada sütten kesilme zamanı gelmemiş olan küçük bir bebeğini, sütten kesmiş olduğunu görmesi, pek iyi sayılmamıştır. Bu rüya hayra yorumlanmamıştır. Bu rüya, rüya sahibi kadının haksızlık yapan veya yapacak olan bir anne olduğuna veya kocasına (çocuğun babasına) iyi davranmadığına, yanlış bir tutum içinde olduğuna ve­yahut çocuğuna karşı, şefkatsiz merhametsiz davrandığı­na işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyasında bir bebeğin sütten kesildiğini görüp de ses çı­karmadığını görmek, rüya sahibinin, bir haksızlığı gördü­ğü ve bildiği halde ona ses çıkarmayarak o haksızlığa or­tak olacağına işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Sütten kesilme zamanı gelmiş olan bir çocuğunun sütten kesmesi için hanımına yardımcı olduğunu görmek, onun (rüya sahibinin), gerçek hayatta da karısına yardımcı olan bir insan olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır. Şayet çocuk çok küçük, sütten (memeden) kesilme zamanı gelmeden sütten kesilmesinde karısına yardımcı olduğu­nu görürse, bu onun (hanımının) haksızlıklarına göz yu­man ve ona kötülüklerde, hatalarda yardımcı olduğuna işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

Bir yanıt yazın