Skip to Content

Rüyada Su Kaplumbağası Görmek

Su kaplumbağaları, kendine özgü doğası olan esrarengiz hayvanlardır.  En önemli özellikleri içine çekilebilecekleri koruyucu bir kabukları olmasıdır ve bu muhtemelen rüyanızın sizin hakkınızda vereceği ipuçlarını saklar. Rüyanızın bu kısmı, sizde derin iz bırakan iç hislerin, hatta halen hissedilen hassaslıklarla ilgili olabilir. Başka bir deyişle kendinizi savunmasız hissederek koruyucu bir kabuk içine çekebilirsiniz veya bu, bir tür savunmasızlıktan ortaya çıkar. Geçmişte yaşadığınız bir ilişki zamanına işaret ediyor olabilir.

Rüyada Su Kaplumbağası

Rüyada su kaplumbağası, yavaş ve temkinli hareket eden, ancak yine de hayatta kalma konusunda becerilerini geliştirmiş bir kişidir ve farklı ortamlarda kolayca yaşayabilir. Rüyanızdaki su kaplumbağası, özelleşmiş davranış veya karakterinizin gizli yönlerini kabul etmenizin bir ihtiyacını yansıtabilir. Kadınlar için kaplumbağa rüyaları, çoğu kez, hamilelik hakkında görünebilir.

Rüyada Kabuğuna Çekilmiş Su Kaplumbağası

Rüyada su kaplumbağasının kabuğunun içine çekilerek kapanışı; diğer insanlar için hiçbir şey yapmamak konusunda agresif davranışı temsil eder. Hayatınızdaki bencilce sizden yararlanan insanlara karşı, sizi rahat bırakmayan diğerlerine karşı bir tavır aldığınızı gösterir. Deniz kaplumbağasını rüyası rahatsız edilmeyi, hayatına müdahale edilmeyi hiç istemeyen kendinize ait bir yönü temsil eder. Bu rüya size herkesin yanlış olduğunuzu söyleyerek yanılıp gittiğini ya da yolunuza devam edeceğinizi işaret eder.

Alternatif olarak, kaplumbağa kapanışı, sizi sınayan insanlara karşı, saldırgan veya agresif olma eğiliminizi yansıtabilir. Başkalarını, sevmediğiniz veya onları hiç düşünmeyecek şekilde saldırarak ittiğinizden, korkarak uzaklaştırıyor olabilirsiniz. Olumsuz olarak, rüyada su kaplumbağası kapanışı, umutsuz ve öfkeli kıskançlığı; değişim, paylaşma veya işbirliği yapma konusunda huysuz olan bir kişiyi yansıtabilir.