Skip to Content

Rüyada Soğuk Hava Görmek

Rüyada soğuk hava görmek, birdenbire soğuk havayı hissetmek veya soğuktan titremek; çatışma, kaçınma, hatta korku ifadesi olabilir. Duygusal olarak geri çekildiğimizde veya kendi iç hislerinden emin olamadığımızda, genellikle bir sıcaklık düşüşü ve olası ani yorgunluk yaşarız. Bazı rüyalarda ihmal edilmiş veya ‘soğukta bırakılmış’ hissi önerir ve zaman zaman ölümle ilgili duygularla bağlantılı olan hayallerde görülür.

Rüyada Rüzgârlı ve Soğuk Hava

Rüyada soğuk ve rüzgârlı hava ile betimlenen temel duygular, kendini terk edilmiş hissetme, sevgisizlik veya umutsuzluk hissettirir. Bu duygusal sıcaklığınızı kaybettiğinize veya korku yaşadığınıza işaret eder. Bu, içe dönük, uyuşumsuz, içe dönük tutum ile bağlantı kurabilir.

Geleneksel tabirlere göre; bir rüyadaki rüzgârlı ve soğuk hava, birinin yoksulluğunun şiddetlenmesi demektir. Güneşli ve soğuksa ve eğer rüyada insanlar kendisini güneşte görürse, yoksulluğunun durumu kaldırılacaktır. Eğer bir rüyada güneşin sıcaklığı altında kendisini görür ve gölgeye sığınırsa gölgede stres ve üzüntüsü tükenir demektir.

Rüyada Soğuk Bir Kış Günü

Soğuk bir kış rüyası, duygusal soğukluk, durgunluk, hareketsizlik, eylem ve verimlilik döngüsünün sona ermesidir. Rüyada kış, aynı zamanda ilişkinin olmamasını ya da bazı biçimlerde yaşama, yaşlılık ya da ölüm dönemi anlamına gelebilir. Ölüm, dinlenme, bilinç içinde kendini göstermeyen iç süreçler üzerinde yoğunlaşmak için dış faaliyetin düşmesine işaret eder. Yaşamınızda büyüyen, gelişen hiçbir şey olmadığı anlamında, biraz duygusallık içinde, hayatta veya çalışmada zorlanan bir zamanı, belki bir soğuk dönemi de tasvir edebilir.