Skip to Content

Rüyada Sarık Görmek

Rüyada sarık görmek, büyüklüğe şöhrete işarettir. Rüyasında sarık görmek, bilgi sahibi kimselerle dostluk veya arkadaşlık kurarak bilginizin artacağına veya kazancınızın çoğalacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada başta görülen sarık, kişinin taç, şöhret, kuvvet, rütbe ve hanımına işârettir.

Vali olan bir kimsenin rüyada sarığının dürülü olarak boynuna indiğini görmesi, o kimsenin vazifesinden alınmasına işâret eder.

Vali olan bir kimsenin rüyada sarığının başından alındığını veya kaçırıldığını görmek de, vazifeden alınmaya işâret eder.

Vali olmayan bir kimsenin rüyada sarığının başından alındığını veya kaçırıldığını görmesi, 0 kimsenin hanımını boşamasına veya şöhretinin elinden gitmesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada başına altın sarık sardığım görmesi, o kimsenin, rütbe, şöhret, mal veya hanımının elinden gitmesine işâret eder.

Bir kimse başına bir valinin sarık sardığını görse, o vali bir memleketin hükümet işlerini

o kimseye bırakır veya Allah’tan korkan bir kadınla evlenir,

Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir velinin sarık sardığını yahut ölmüş bir hükümdarın kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilâyete vali tayin edilir.

Rüyada görülen sarık, başarı ve üstünlüktür.

Bir kimsenin rüyada başına sarık sardığını görmesi, o kimsenin reislik ve sanat yönüyle kadrinin yücelmesine işâret eder.

Rüyada başa sarılan sarık ipekten olursa, dinen bozuk olmakla beraber bir rütbeye ve haram mala işârettir.

Yün ve pamuktan olan sarık, memuriyete ve güzel amel yapmaya işârettir.

Bir kimsenin rüyada sarığının üzerine bir daha sarık sardığını görmesi, o kimsenin, şöhretinin artmasına ve mevkiinde kalmasına işâret eder.

Bir kimsenin rüyada başına sarık sardığını görmesi, o kimsenin, yolculuğa çıkmasına işâret eder.

Rüyada görülen sarı sarık, başta olan hastalıktır.

Rüyada görülen siyah sarık, büyüklüktür.

Başta görülen sarık taç, şöhret, kuvvet, makam ve hanımdır. Sarığının altından olduğunu görmesi bunların elden gitmesine işarettir. Yün sarık takan kişi memur olur, sank ipekse dinen bozuk olmasına rağmen makamı yükselir. Sarık üstüne sarık takanın da makamı yükselir. Sarı sarık hastalık, siyah sarık ululuktur.

Rütbe sahibi olan bir kimse rüyada sarığının dürülü olarak boynuna indiğini görse, vazifesinden alınır. Sarığının başından alınması veya kaçırılmasının yorumu da böyledir. Rüya sahibi rütbeli değilse, o kimse hanımını boşar veya şöhreti elinden gider.

Rüyada görülen sarık başarı ve üstünlüktür. Bir kimse başına sarık sardığını görse, o kimsenin liderlik ve sanat yönüyle kadri yücelir. Eğer sarık «Deniz koyunu» denilen hayvanın yününden ise, o kimsenin malı artar. Sarık yünden olursa, o kimse memur ve salih bir kimse olur, sarık pamuktan ise yünün yorumu gibidir.

İpekten olursa, dince bozuk olmasıyla beraber bir rütbeye ve haram mala yorumlanır.

Rüyada sarığının üzerine bir daha sarık sardığını gören kimsenin, şöhreti artar ve mevkiinde kalır.

Rüyada başına sarık sardığını gören kimse, o sarığın uzunluğu miktarınca yolculuğa çıkar.