Rüyada Sabah Olduğunu Görmek

Rüyada sabah olduğunu görmek, hayırla yorumlanır. Sabah genişlik, rahatlık ve ferahlıkla nefes alma, hatta hasta olan kimse görse şifa bulacağına işaretle tabir edilir.

Bir kimsenin rüyada sabah olmuş olduğunu görmesi, kendisine hayır kapılarının açılacağı işareti müjdesini almış olarak sabaha, yeni gününe kavuşmuş olur şeklinde yorumlanır.

Rüyasında sabahın olduğunu ve ortalığın aydınlanmış olduğunu gören kimse, bütün gam ve kederlerinden, içinde bulunduğu sıkıntılarından kurtulur veya kurtulacağına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyasında sabahın erken saatlerinde horozların sesiyle sabaha kavuşmuş, yeni gününe çıkmış olduğunu gören kişi, mutluluğun ve sevincin habercisini görmüş demek olur şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüyası onun, sabah güneşiyle afiyete erdiğine, her derdinin bittiğine, sevinç ve ferahlıkla mutluluğunun başlayacağı haberini aldığına işaret eder şeklinde tabir olunur denmiştir.

Rüyada sabah olduğunu görmek, her işinizin büyük kolaylıkla hallolacağına işaret eder.

Rüyada sabah olduğunu görmek, verdiği sözü yerine getirmeye getirmeye işârettir.

Rüyada sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek, her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günâhkarın tövbe, kâfirin iman etmesine; hapisteki kimsenin kurtulmasına; sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına; düşmanı olanın ona galip gelmesine işârettir.

Bir kimsenin rüyada sabah olduğunu ve kendisinin çirkin ve yaramaz bir durumda olduğunu görmesi, o kimsenin günâh işlediğine veya küfre düşmesine işârettir.

Çiftçilerin sabah olduğunu görmeleri, borca yorumlanır.

Kefil olan bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, eğer o adam da cömertse, kefil olduğu kadar eline malın gelmesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada bir şeyin kaybolduğunu ve şafak sökerken onu bulduğunu görmesi, o kimsenin borçlusu aleyhine iddia ettiği şeyi birtakım kimselerin şahitliği ile ispat etmesine işâret eder.

Hasta olan bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, o kimsenin ölmesi veya iyileşmesi suretiyle hastalıktan kurtulmasına işâret eder.

Bir kimsenin rüyada sabah namazını cemaatle kıldığını görmesi, o kimsenin yolculuğa çıkmasına veya hacca gitmesine işârettir.

Bazen bir kimsenin rüyada sabah namazını cemaatle kıldığını görmesi, o kimsenin öldüğünde cennete gitmesine, amelinin güzel ve kabrinin nurlu olmasına işârettir.

Hapsedilmiş bir kimsenin rüyada sabah namazını cemaatle kıldığını görmesi, o kimsenin hapisten kurtulmasına işâret eder.

 

Bir yanıt yazın