Rüyada Patates Yemeği Görmek

Rüyada patates yemeği görmek; İslami tabirlere ve birçok modern rüya yorumcusuna göre bereket ve geçimini temin edebilme kabiliyeti olarak açıklanır. Rüyada patates yemeği mütevazılık ve kanaatkârlık ifade eder, “istediğiniz her şeye sahip olduğunuzdan, sahip olduğunuz şeyle yetinin ve erişilemez olanı beklemeyin” anlamına gelen yorumları yapılır.
Rüyada yemek yapıldığı görülen patatesler küçük ise yeteri kadar geçimliğe, büyük ve düzgün ise; şans ve servete de yorumlanır.
Rüyada patates yemeği görmek; bazı tabirlere göre de (renginin sarı olmasından dolayı) hastalık ve sıkıntıdır. Özellikle çürümekte olan kötü durumlarda olan patateslerin görüldüğü, hatta bu patateslerden yemek yapmaya çalışıldığı rüyalar iyiye işaret etmez. Rüya; uzun süreli hastalıklara ve sıkıntılara hazırlıklı olmanız gerektiğine dair bir mesaj iletir.

Rüyada Patates Yemeği Yemek

Kişiye ve duruma göre ayrı yorumlanır. Kişinin hanesinde hasta biri var ise patates yemeği yendiğinin görülmesi; hastalığın uzun süreceğine ve hatta ölüm ile sonuçlanabileceğine tabir edilir. Bir davette patates yemeği ikram edildiğini görmek; o ortamda can sıkıcı olaylar yaşanacağına veya asılsız dedikodular duyulacağına rivayet edilir.

Rüyada Patates Yemeğini Yakmak

Farklı yorumlara isabet eden rüyadır. Kimi yorumcular rüyada patates yemeğinin dibine tutmasını, yakılmasını; kişinin kazancından kayıp, mirastan men olma, evde hastalıktan ölüm gibi olumsuz yönde yorumlar. Kimi tabirlere göre ise patates yemeğinin yanması, yenemeyecek durumda olması; gelecek sıkıntıların engellenmiş olduğunu, problemlerin atlatılacağını gösterir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın