Rüyada Ölü Gömmek

Rüyada ölüm görmek genel anlamda yaşamaya, güzelliklere ve sağlığa yorulur. Bu tip rüyalar insanın iç dünyasını ve maneviyatını açıklamakla beraber, rüyada görülen çeşitli simgelere göre yorumlanır.

Rüyada Ölünün Gömülmesi

 • Rüyada ölü birisinin gömüldüğünü görmek; rüya sahibinin zor günler geçireceğine,sıkıntılar çekeceğine, sağlığının bozulup hastalığa yakalanacağına, borçlanabileceğine, bolluk ve refahtan uzaklaşıp yokluğa düşeceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişi karşılaşabileceği zorluklar karşısında çabucak yılmamalı, sabır ve kararlılıkla hareket etmelidir.

Rüyada Ölüyü Eve Gömmek

 • Rüyada ölü bir insanı eve gömdüğünü görmek, rüya sahibinin zor bir durumdan veya sıkıntılarından kurtulacağına, şans ve kısmet kapılarının açılacağına, duygusal ilişkilerinde şansının açılacağına, huzurlu ve bereketli bir yaşamı olacağına, kazancının artacağına, işlerinin yolunda gideceğine delalet eder. Bu rüyayı gören kişinin hayatında hayırlı gelişmelerin olacağı düşünülür. 

Rüyada Ölüyü Mezara Koymak

 • Rüyada ölü birini mezara koymak; rüya sahibinin kimseye açmadığı ve içinde büsbütün gizli tuttuğu sırlarının olduğu manasına gelir. Bu rüya ketumluğu simgelemektedir.
 • Ayrıca bu rüyayı gören kişi sıkı bir tartışma içerisinde bulunabilir ve birisinin kalbini kırabilir. 

Rüyada Ölmüş Birini Tekrar Gömmek

 • Rüyada ölmüş birini tekrar gömdüğünü gören kişinin; verdiği emeklere karşılık büyük bir maddi gelir elde edeceğine, bir tanıdık vasıtasıyla işlerini geliştireceğine, hayatında bazı küçük problemler yaşayacağına, çalışma temposunun ve yoğunluğunun artacağına, bolluk ve bereket içinde yaşayacağına, iyi bir evlilik yapıp iyi bir aile sahibi olacağına, iç huzura kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Ölmüş Anneyi Defnetmek

 • Rüyada ölmüş anneyi defnettiğini görmek; rüya sahibinin kendi karakterine ve değerlerine duyduğu inancın zayıflaması, çökmesi manasına gelir. Bu kişinin; kendi düşünce yapısını, inançlarını ve değer yargılarını sorgulayacağı bir döneme gireceği şeklinde yorum yapılır. Bu durum, rüya sahibi için hayırlı bir değişime sebep olabileceği gibi kendine olan güveninin, sevgisinin ve inancının azalmasına veya insanlara karşı duyarsızlaşmasına, sevgisizleşmesine, güvensizleşmesine ve bunlarla beraber yalnızlaşmasına neden olabilir.

Rüyada Babayı Defnetmek

 • Rüyada ölmüş babayı defnettiğini görmek; kişinin sorunlar karşısında mücadele gücünün zayıflayacağına, kendine olan inancının azalacağına, kendi iç dünyasındaki dayanak noktalarının çökeceğine işarettir. Bu kişi; güçlüklerle karşı karşıya kaldığında, ruhunda eski güç ve kuvveti bulamayacak ve kendini yorgun hissedecektir. Sahip olduğu kuvvetin ve potansiyelin kendi içinde olduğunu unutmamalı, kesinlikle umutsuzluğa kapılıp gitmemeli, dik durmaya çalışmalıdır.

Rüyada Canlı İnsanı Mezara Gömmek:

 • Rüyada canlı olan bir insanı mezara gömdüğünü görmek; rüya sahibinin yaşantısına yeni renkler geleceğine, kişinin fikir dünyasında keskin değişimler yaşanacağına, bir konuda ailesinden büyük destek göreceğine, sebepsiz yere zenginleşeceğine, umutsuz bir durumda ise toparlanacağına delalet eder. Bu rüyayı gören kişi yeni gelişmelere karşı açık olmalıdır.

Rüyada Birini Diri Diri Gömmek

 • Rüyada birini diri diri toprağa gömdüğünü görmek, uzun bir yaşam manasına gelir. Bu rüyayı gören kişinin, bir hastalığı var ise şifa bulacağına, sağlıklı ve uzun bir hayat süreceğine ve insanlara yardım etmekle huzur bulacağına işaret eder. Rüya sahibi, ailesi veya dostlarına karşı elde ettiği iyilik yapma fırsatlarını kaçırmadığı takdirde bu insanlar tarafından her daim güzellikle anılacaktır. 

Rüyada Birinin Toprağa Gömüldüğünü Görmek

 • Rüyada birinin toprağa gömüldüğünü görmek, rüya sahibinin büyük çelişkiler içinde olduğuna, kötü sonuçlar doğuracak kararlar vermek zorunda kalacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin, ikileme düştüğü vakitlerde fikirlerine güvendiği insanlara danışmasında fayda olacaktır.

Rüyada Tanımadığı Ölüler Görmek

 • Rüyada tanımadığı ölüler gören kişinin; yeni ortamlara katılacağı veya var olduğu ortamdaki insanlara karşı ön yargılarının azalacağı söylenir. Bu rüyayı gören kişi, önceden güven duymadığı insanlara karşı güven duymaya başlayabilir veya bu kişilerden bir iyilik görmesi neticesinde bu kişiler hakkındaki fikirleri değişebilir.

Rüyada Mezarda Ölüler Görmek

 • Rüyada mezarda ölüler görülmesi, rüya sahibinin iş hayatında hatalar yaptığına veya düşüncesizce adımlar attığına delalettir. Bu rüyayı gören kişi, kendini akılcı bir şekilde değerlendirmeli ve eleştirmeli, aynı zamanda iş hayatında insan ilişkileri konusunda çok hassas davranmalıdır.

Rüyada Suyun İçinde Ölüler Görmek

 • Rüyada suyun içinde ölüler gören kimsenin; şaibeli işler yapacağı, yanlışa düşeceği ve insanların güvenini kaybedeceği rivayet edilir.
 • Ek olarak bu rüya, aile içinde huzursuzluk olarak yorumlanır. 

Rüyada Ölülerin Arasında Dolaşmak

 • Rüyada ölülerin arasında dolaştığını görmek; rüya sahibi için hayırlı gelişmelere işaret eder. Bu rüya; kişinin bir ilişkisi var ise bu ilişkinin mutlu bir evliliğe dönüşeceğine, rüya sahibinin huzurlu ve bereketli bir aile yaşantısı olacağına, iş veya eğitim hayatında büyük bir başarı kazanacağına ve başarısını duyuracağına yorulur.

Rüyada Ölüyü Evde Bekletmek

 • Rüyada ölünün evde bekletildiğini görmek; rüya sahibinin büyük bir başarı elde edeceğine, kendini ispat etmek için büyük bir şansa sahip olacağına, hayatına huzur ve ferahlık dolacağına işarettir. 

Rüyada Cesetle Uğraşmak

 • Rüyada cesetle uğraştığını görmek; kişinin hayal gücünün ve yaratıcılığının artacağına, çevresindeki insanların saygısını ve desteğini kazanacağına, gerçekleştirmek istediği bir hayali varsa bu konuda maddi zorluk yaşamayacağına delalet eder.

Rüyada Ölünün Mezara Sığmaması

 • Rüyada ölünün mezara sığmadığı görmek, rüya sahibinin yeni bir iş bulacağına veya bulunduğu işte yükseleceğine yorulur.
 • Ayrıca bu rüya; kişinin hatalar yapmaya yatkın olacağına, kafa karışıklığı ile doğruyu ve yanlışı ayırt etmekte zorlanacağına ve psikolojik sorunlar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birini Yıkamak

 • Rüyada ölmüş birini yıkamak, rüya sahibinin kendini geliştirmeye ve yenilemeye ihtiyaç duyacağı manasına gelir. Bu rüyayı gören kişi; zihnini yeni atılımlar için hazırlamalı, değişimden korkmamalı ve açık fikirli olmalıdır. Bir yeteneğini yahut bilgisini geliştirmek için değişimin kaçınılmaz olduğunu unutmamalıdır.

Rüyada Ölüyle Konuşmak

 • Rüyada ölüyle konuştuğunu gören kişinin; hayatında yeni bir sayfa açılacağı, geçmişin karanlığından kurtulacağı, sıkıntılarının nihayete ereceği rivayet edilir. Rüya sahibi yeni birisiyle tanışabilir veya karşısında yeni bir iş fırsatı çıkabilir.

Rüyada Ölünün Dirildiğini Görmek

 • Rüyada ölünün dirildiğini gören kişinin; uzun zamandır sonuçlanmasını beklediği bir işiyle ilgili engellerin ortadan kalkacağı, işinin hayırla sonuçlanacağı ve rüya sahibinin emeklerinin karşılığını bulacağı rivayet edilir. Bu rüyayı gören kişi, sabrı elden bırakmamalı ve inancını yitirmeden çaba göstermelidir.

Rüyada Ölü Sesi Duymak

 • Rüyada ölü birinin sesini duymak, geçmişe takılıp kalmak ve geçmişe özlem duymak manasına gelir. Bu rüyayı gören kişi, geçmişindeki bir ilişkiye yoğun bir özlem duyabilir ve deyim yerindeyse o eski günlerde yaşamaya başlayabilir. Ayrıca bu rüya geçmişte yaşanan güzelliklerin, kişinin canını yakacağına yorulur. 

Rüyada Ölmüş Birine Sarılmak

 • Rüyada ölmüş birine sarıldığını görmek; rüya sahibinin hayal kırıklıkları yaşayacağına, ilişkisi içinde kandırılabileceğine ve emeklerinin karşılıksız kalacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişi, etrafındaki insanlara gözü kapalı güvenmemeli ve aşırı duygusal davranışlardan kaçınmalıdır.

Rüyada Ölüyle Yemek Yemek

 • Rüyada ölü biriyle yemek yediğini görmek iki farklı şekilde yorumlanır. Birlikte yenilen yemek lezzetli ve güzel ise rüya sahibinin kazancının artacağına, huzur ve berekete işarettir.
 • Yemeğin lezzetsiz olması ise rüya sahibinin borçlanacağına veya bir birikimini kaybedeceğine yorulur.

Rüyada Ölü Tarafından Öpülmek

 • Rüyada ölü birisi tarafından öpüldüğünü görmek, rüya sahibinin etrafında kendisine maddi olarak zarar veren birisi olduğuna delalet eder. Bu rüyayı gören kişi, etrafındaki insanları dikkatle izlemeli, kendisini kimseye kullandırmamalı ve malına mülküne sahip çıkmalıdır.

Rüyada Ölmüş Birini Mezarda Görmek

 • Rüyada ölmüş birinin mezarda görülmesi; rüya sahibinin bir suçlamadan aklanacağı, şüpheli olduğu bir durumdan kurtulacağı, kendini temize çıkaracağı şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi, eğer bir suçlama veya zan altındaysa içini ferah tutmalı, kendini savunmaktan ve ifade etmekten vazgeçmemelidir.

Rüyada Ölmüş Kişinin Güldüğünü Görmek

 • Rüyada ölmüş birisinin güldüğü görmek, rüya sahibi için cesarete ve hatalarını bir bir düzeltmeye işaret eder. Bu rüyayı gören kişi; yeni adımlar atmaktan çekinmeyecek, geriye dönüp baktığında yaptığı hataları tamamıyla görecek ve bu hataları düzeltmek için elinden geleni yapacaktır. Bu sebeple hayırlı ve müjdeli bir rüya özelliği taşımaktadır.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın