Rüyada Ölmüş Birine Sarılmak

Rüyada ölmüş birine sarılmak; rüya altyapısı psikanaliz açısından değerlendirildiğinde depresyon ya da suçluluk duygularının tezahürü kabul edilir. Rüya gören kişinin hayatında önemli bir yeri olan kişinin ölümü sonrası bilinçaltına yerleşmiş olan belki zamanında yapmamış olmayı dilediği hatalarının ve pişmanlıklarının rüyalardaki aksidir.

Rüyada ölmüş birine sarılmak; mistizm ile bağlantılı olarak çok ciddiye alınması gerekir.  Ölenlerin rüyaları göz ardı edilmemesi gereken önemli mesajlar verir. Ölüler gereksiz sorunlar yüzünden hata yapmamızı önlemek için bazı mesajlar verir, tavsiye ve uyarılarda bulunurlar. Rüyada ölüler aile içi olaylara yorulur.

Rüyada Ölünün Canlandığını Görmek

Bazı ilkel toplumlarda rüyada ölünün canlandığını ve bir şeyler sorduğunu görmesi tanrıların öfkesini önlemek için itaat edilmesine bir uyarı olarak yorumlanır. Tek tanrılı dinlerde ise yorumlar farklıdır; genel olarak ölü görmek; kişiyle ilgili bir kişiyi gerçek hayatta görmeye işaret sayılır. Ölü insanlar rüyada korkutucu olabilir iken, bazen iyi bir alâmet olabilir. Rüyada bir ölünün tekrar hayat buluyor olması para veya sosyal statü gibi şeylerde bir şeyin yakında kazanca dönüşeceğini ifade eder.

Rüyada Ölmüş Akraba Görmek

İslami yorumlara göre; ölmüş akraba yakınlarından birinin ziyaretinize geleceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre genelde iyiye işaret eder iken bir genç kadının evlenmek üzere iken düğün arifesinde bu rüyayı görmesinde; evliliğin mutsuz olacağına eğer gerçekleşirse de çocukların hasta ve zayıf olacağına uyarı sayılır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın