Skip to Content

Rüyada Öksürme

Rüyada öksürmek; sağlık veya bağımlılık hakkında bir uyarı olabilir. Rüya eğer sağlığınız ile ilgili sezdiğiniz bir durum var ise genellikle durumun ne olduğunu tanımlar. Rüyada öksürük zayıflık belirtisidir ve gece boyunca sizinle birlikte gelen negatif duygunun bir uzantısı olabilir. Bu yüzden öksürdüğünüzü görüyor olabilirsiniz, çünkü mutlaka tam anlamıyla hastalanacağınızı düşünüyorsunuz. Rüyada öksürükle birlikte gelen ifrazat muhtemelen kişiyi rahatsız eden geçmiş deneyimleri ve serbest bırakılmak istenen duygular ile bağlıdır.

Rüyada öksürmek çoğu zaman sıkışan ve ifade edilmeye çalışılan duygularla bağlantılıdır. Öksürük oldukça ince ise hassas duygusallığınıza veya size endişe veren bir şeye sinirsel tepkiniz olabilir. Ayrıca rüyada öksürük; utanç verici bir anı örtbas etmek için bir tür sinyaller olabilir. Örneğin, rüyada saklandığınız bir yerde öksürüğünüzü tutmak ya da bir toplantı da çok sesli öksürmemeye çalışmak vb rüyalarda olduğu gibi öksürük bulunduğunuz bir duruma verilen yanıtların zor ya da olanaksız olduğunu gösterir.

Rüya öksürükten boğulmak, nefes almakta güçlük çektiğinizi görmek; sizin için uygun olmayan, ancak ailenizin ikna ettiği bir işi gönülsüz olarak yapacağınıza yorumlanır. Korkularınız ya da geleceğin hoşnutsuzluğunu temsil eder.

Rüyada öksürürken kusmak; kısa süren bir ilişkiniz olacağı ya da bir menfaat kaybı yaşayacağınız anlamına gelir. Alternatif olarak, bazı önemli konularda olumsuz bir tercih yaptığınızı gösterir.

Rüyada numaradan öksürmek; bir takım yeni stratejiler geliştireceğinize işaret eder, bazı yorumlara göre boşa vakit geçirmek, enerji israf etmektir.